DJ na wesele - co warto ustalić?

DJ na wesele - co warto ustalić?

Chyba większość par młodych w pewnym momencie przygotowań przedślubnych posiada listę rzeczy do zrobienia przed weselem. Zwykle dosyć istotnym punktem do odhaczenia jest rozmowa i ustalenia z DJ-em, którego wybraliśmy do współpracy. I tu może pojawić się pewna wątpliwość - o co właściwie pytać DJ-a, który pojawi się na naszym weselu?

Przy podpisywaniu umowy z DJ-em na wesele należy ustalić kilka szczegółów, aby po pierwsze ułatwić naszą współpracę, a po drugie, żeby w jej trakcie nie pojawiło się jakiekolwiek rozczarowanie.

Najważniejsza jest muzyka weselna

Bez muzyki nie ma na weselu zabawy. Nie ma wątpliwości, że kwestia doboru muzyki na nasze wesele będzie kluczowym elementem ustaleń z DJ-em. Jakich przebojów chcemy najwięcej, a jakich należy szczególnie unikać - to temat do uzgodnienia w trakcie takiego spotkania. DJ doradzi nam, jakie utwory sprawdzają się na weselach najlepiej. W tym miejscu warto też zapytać o ewentualne atrakcje muzyczne, jak np. współpraca z muzykiem grającym na żywo.

Zaplanujcie wesele

Oczywiście nie co do minuty, bo to mogłoby się okazać zadaniem niewykonalnym. Jednak posiadanie ramowego scenariusza weselnego będzie ułatwieniem dla wszystkich, w tym dla DJ-a. Liczba ciepłych posiłków, moment krojenia tortu weselnego, oczepiny, podziękowania dla rodziców - to istotne elementy, które wpłyną na odpowiednie ułożenie playlisty tak, żeby cała zabawa miała optymalną dynamikę, dopasowaną do danej części wesela.

A może wodzirej?

Do ważniejszych ustaleń z DJ-em należy decyzja, czy zostanie również zatrudniony wodzirej, czy może wybrany DJ będzie odgrywał wiele ról. Trzeba się liczyć z tym, że jeśli chcemy mieć zapewnioną dobrą muzykę, a przy okazji świetnego animatora wszelkich rozrywek dla gości, który poderwie do zabawy najbardziej opornych, jedna osoba może nie wystarczyć i warto rozważyć podział obowiązków między DJ-a i wodzireja na weselu.

Atrakcje specjalne

W chwili podpisywania umowy dobrze będzie ustalić też, co taka umowa dokładnie obejmuje, a które atrakcje są dodatkowo płatne. Co to może być? Przy współpracy z Matt Remay Group, pomijając kwestię zatrudnienia dodatkowych osób w postaci muzyków, wodzireja czy nawet fotografa, dodatkowymi usługami mogą być pokazy pirotechniczne, zastosowanie ciężkich dymów, przywiezienie napisu z hasłem “love”, montaż specjalnego oświetlenia na sali, a także instalacja luster scenicznych.

Pytań do DJ-a może być wiele. W rozmowie z nim pojawi się na pewno temat pierwszego tańca i ustaleń względem tej kwestii. Dobrze jest też zorientować się, jaką techniką sceniczną operuje dany DJ, czyli jakiego używa nagłośnienia, oświetlenia, mikrofonów itd. Wesele generuje wiele pytań i odpowiedzi. Jeśli czegoś nie rozumiemy, poprośmy o przykłady z portfolio, a DJ wszystko konkretnie wyjaśni, a nawet zobrazuje, na przykład filmikami z realizowanych wcześniej wesel.

Szukasz DJ-a i wodzireja na wesele w Krakowie lub okolicach Małopolski - zapraszamy do kontaktu! 

Ocena: 5 (100%), głosów: 1