Czy warto skorzystać z pomocy wedding planera?

Czy warto skorzystać z pomocy wedding planera?

Wertowanie czasopism z inspiracjami ślubnymi, udział w targach ślubnych i szukanie kontaktów do sprawdzonych fotografów, zespołów, firm cateringowych. Tak może wyglądać kilka miesięcy przygotowań do wielkiego dnia zaślubin. I jeśli ktoś czuje się na siłach oraz posiada odpowiednie zasoby czasowo-finansowe, to jak najbardziej może zostać przy wizji samodzielnej organizacji wesela. 

Istnieje jednak pewna możliwość, aby ułatwić sobie czas przygotowań przedślubnych. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy organizacji wesela, to idealnym rozwiązaniem będzie zatrudnienie konsultanta ślubnego. Dlaczego warto to zrobić?

Panuje przekonanie, że konsultant weselny to opcja kosztowna i zarezerwowana dla postaci z okładek kolorowych czasopism. Nic bardziej mylnego. Sprawdźmy zatem, jakie korzyści daje współpraca z wedding plannerem.

Mniejsze koszty wesela

Skoro już pojawił się temat finansów, warto zauważyć, że konsultanci ślubni mają rozległe kontakty w branży. Daje im to przewagę pozyskania rozmaitych rabatów i wynegocjowania stawek fotografów, DJ-ów, wodzirejów, sal weselnych i innych usługodawców, tak jak nie udałoby się to osobie przychodzącej całkowicie z zewnątrz. W rezultacie inwestycja w pomoc ślubną zwraca się w postaci mniejszych kosztami za pozostałe elementy.

Oszczędność czasu

Zaplanowanie i organizacja wesela są bardzo czasochłonne. Pary młode nieraz dopiero w momencie wykonywania kolejnych telefonów w kwestiach ślubnych orientują się, ile załatwiania różnych spraw jeszcze przed nimi. Współpraca z wedding plannerem opiera się na ułożeniu planu i rozdzieleniu obowiązków, z których sporą część bierze na siebie konsultant. To z kolei wiąże się z niesamowitą oszczędnością czasu dla narzeczonych.

Spokojna organizacja

Jeśli wiemy, co i kiedy mamy zrobić, dużo łatwiej przebiega proces organizacji wesela. Bazując na doświadczeniu konsultanta, układamy optymalne ramy czasowe do załatwienia wymaganych formalności. Ślub dwojga ludzi może stanowić pewne pole niezgody dla rodzin narzeczonych. Obecność zewnętrznej osoby, która będzie koordynować przygotowanie ślubu i wesela z pewnością rozwiąże większość kwestii spornych. Poza tym rola konsultanta ślubnego nie kończy się wraz z wypowiedzeniem przez parę młodą sakramentalnego "tak". Wiedza i zdolności organizacyjne mogą okazać się równie istotne w trakcie planowania, jak i w dniu wesela.

Sprawdzone pomysły

Konsultant ślubny to skarbnica różnych idei, dekoracji czy atrakcji. Jeśli para młoda nie ma zarysowanego pomysłu na dzień ślubu, z pomocą konsultanta na pewno wymyśli coś oryginalnego.

Postać wedding plannera pojawiła się w niejednym amerykańskim filmie. Możemy się jednak zastanawiać, czy po polskiej stronie nie będzie to pewien rodzaj ekstrawagancji. W przypadku hucznego wesela pomoc takiej osoby jest niezbędna. Warto też zatrudnić wedding plannera, organizując skromną uroczystość. 

Jeśli chcesz zainwestować w większą swobodę w dniu ślubu, jak również zebranie całej wiedzy dotyczącej zorganizowania takiej uroczystości w jednym miejscu, skontaktuj się z konsultantami ślubnymi z Matt Remay Group. Chętnie podpowiedzą, jak zaplanować ten wyjątkowy dzień, by dał Wam jak najwięcej radości i wzruszeń!

Ocena: 4 (100%), głosów: 1