Czym zajmuje się wodzirej na weselu?

Czym zajmuje się wodzirej na weselu?

Czym zajmuje się wodzirej na weselu? 

Wyobraź sobie teraz udane wesele. Co widzisz? Śmiejących się gości, jedzenie takie, że tylko palce lizać, muzykę, do której nogi same się rwą i zadowolonych nowożeńców? Obrazek wręcz idealny. Brakuje w nim jednak pewnego elementu scalającego - wodzireja!

Wodzirej na weselu - kim jest?

A kto to, a co to tak pcha imprezę weselną do jej sukcesu? To wodzirej! Często kojarzony z panem, który krąży między stolikami, tańczącymi na parkiecie gośćmi i intonuje śpiew: “Caała sala!..”. Czy tak wygląda współczesny wodzirej weselny? Jaka jest jego rola i właściwie co robi wodzirej w trakcie wesela?

Dowiedzmy się najpierw, co oznacza hasło: wodzirej. Jeśli poszperamy w słownikach, znajdziemy wyjaśnienie, że jest to osoba, która na różnych zabawach prowadzi tańce, układy taneczne czy korowody. Innymi słowy jest to lider zabawy, dzięki któremu pozostali uczestnicy wiedzą, jak się bawić.

Współczesny wodzirej jest osobą kreatywną, która zna specyfikę wesela, ma doświadczenie w zachęcaniu gości do wyjścia na parkiet i potrafi zaaranżować ciekawe zabawy. Wodzirej wskazuje, kiedy następują kolejne etapy imprezy weselnej związane z ciepłymi posiłkami, momentami składania życzeń, podziękowań, atrakcji specjalnych i tego wszystkiego, co jest zaplanowane na konkretne wesele.

Człowiek o dwóch twarzach

Dobra zabawa na weselu jest niewątpliwie związana z dobrą muzyką. Dlatego zdarza się, że różnicy między DJ-em a wodzirejem nie ma żadnej, bo obie te funkcje pełni jedna osoba. DJ zapowiada, co i dlaczego zostanie zagrane, dzieli się anegdotami przed rozpoczęciem kolejnych części muzycznych i wznosi toasty za młodą parę. Oprócz tego oczywiście czuwa nad warstwą muzyczną. Trochę dużo tych elementów na jeden wieczór dla jednej osoby, dlatego trzeba liczyć się z tym, że DJ pełniący podwójną rolę najpierw na pewno skupi się na muzyce, a animowanie zabawy weselnej będzie funkcją dodatkową.

Rozdzielenie funkcji

Współcześnie stawia się raczej na zgrany duet dwóch osób: DJ-a i konferansjera, który wchodzi w rolę przodownika i animatora zabaw. Taki układ okazuje się optymalny, ponieważ zarówno obszar muzyczny, jak i działka wodzireja są potraktowane z odpowiednią dozą uwagi.

Ile kosztuje wodzirej na weselu?

Ceny za współpracę z DJ i wodzirejem na weselu są naprawdę różne. Na rynku można znaleźć początkujących w branży, którzy jednocześnie są najtańsi. Im ceny są wyższe, tym bardziej możemy spodziewać się nie tylko większego doświadczenia w prowadzeniu tego typu imprez, ale i lepszego sprzętu. W pułapie 3500 zł w górę znajdziemy już w miarę sensowne oferty. Pamiętajmy jednak, że ci najlepsi są jednocześnie najdrożsi. Wyższe stawki mogą też świadczyć o tym, że za usługę będą odpowiedzialne dwie osoby: DJ i wodzirej. O tę kwestię zawsze warto dopytać na początku współpracy.

Szukasz wodzireja i DJ-a na wesele, którzy uświetnią imprezę w Krakowie lub w okolicach Małopolski? Super! Napisz do nas lub zadzwoń, a my z chęcią przedstawimy Ci naszą ofertę. Gwarantujemy świetną zabawę do białego rana!

Ocena: 5 (100%), głosów: 5