DJ czy zespół - co wybrać na wesele?

DJ czy zespół - co wybrać na wesele?

DJ czy zespół - to dylemat, z którym mierzy się wiele par w czasie planowania  wesela. Ile narzeczonych, tyle opinii. Oba rozwiązania mają niewątpliwe zalety i pewne ograniczenia. Co lepiej wybrać? To zdecydowanie kwestia indywidualna. Każdy z nas ma różne priorytety, marzenia i zasobność portfela. Dobrze jest więc przeanalizować te dwie możliwości i podjąć właściwą dla siebie decyzję. 

Muzyka na żywo

Zespół muzyczny na weselu daje nam możliwość zabawy przy dźwiękach granych tu i teraz. Wiele osób decyduje się na zespół przede wszystkim z tego powodu. Poza tym muzycy zwykle aranżują utwory w taki sposób, by zawsze nadawały się do tańca. Jeden z wykonawców pełni często podwójną rolę: może być wokalistą lub instrumentalistą i jednocześnie wznosić toasty, zachęcać do zabawy i animować część wesela, podczas której są np. oczepiny, życzenia dla rodziców itp., czyli jednym słowem pełni funkcję wodzireja. 

Muzyka grana na żywo ma jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze: styl charakterystyczny dla danej grupy muzycznej nie zawsze musi przypaść nam do gustu, stąd poszukiwania sprawdzonego zespołu mogą zająć nam nieco więcej czasu. Po drugie: repertuar zespołu będzie dużo bardziej okrojony niż możliwości DJ-a. Muzycy nie porwą się z graniem utworów, których nie znają lub nigdy nie ćwiczyli w komplecie. Na liście ich przebojów znajdziemy za to klasyki, które są dość charakterystyczne dla imprez weselnych. 

Wesele z konsolą DJ-a

Wybór DJ-a na wesele wydaje się nieco prostszy. Utwory, które usłyszymy w trakcie zabawy, zabrzmią jak oryginały lub będą bardzo do nich zbliżone. To ważne, jeśli chcemy tańczyć do ulubionej muzyki. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze DJ-a na wesele, jak wybrać tego najlepszego? Na pewno patrzymy na jego portfolio. Zwykle mamy okazję, by poprosić o próbki występów, poprzednie realizacje, dzięki czemu od razu można poczuć klimat imprez prowadzonych przez daną osobę. 

Drugą istotną kwestią będzie komunikatywność. Czy DJ odpisuje na wiadomości, czy oddzwania, jak się nam z nim rozmawia, jak się rozumiemy. To ważne z perspektywy dłuższej współpracy i kilku rozmów, podczas których będziemy ustalać kluczowe elementy muzyczne dla zabawy weselnej. Dobry DJ na wesele to taki, z którym łatwo nawiążemy kontakt i omówimy najważniejsze szczegóły, o których on będzie pamiętał. 

Jeśli już zdecydujemy się na konkretnego DJ-a na wesele, warto wiedzieć, o co chcemy go zapytać i co z nim ustalić. O najważniejszych pytaniach do DJ-a pisaliśmy już kiedyś w osobnym artykule. Wydaje się, że wybierając DJ-a, zamykamy drogę dla muzyki na żywo na imprezie weselnej. Niekoniecznie. Możemy zdecydować się na występ instrumentalisty, który współpracuje z DJ-em, co pozwoli nam się cieszyć z muzyki granej tu i teraz! Właśnie taką ofertę ma dla Was Matt Remay Group! Do wyboru skrzypce na wesele, saksofon, trąbka, bębny, a nawet góralskie dudy!

Koszty - kluczowa różnica

Zadając sobie pytanie: co będzie lepsze na wesele - DJ czy orkiestra, warto zwrócić uwagę na to, ile kosztuje zatrudnienie na wesele zespołu, a ile kosztuje DJ. Zwykle współpraca z DJ-em będzie tańszą opcją. Orkiestra na weselu to kilka osób, DJ jest zwykle jeden, stąd różnice cenowe potrafią sięgnąć trzykrotności.

Pamiętajcie, że...

Zarówno zespół, jak i DJ na weselu mają swoje plusy i minusy. Jeśli podjęliście decyzję o współpracy ze sprawdzonym DJ-em, który zapewni Wam niezapomniana muzykę na weselu w Krakowie lub okolicach Małopolski, skontaktujcie się z Matt Remay Group. Chętnie polecimy Wam też doświadczonych instrumentalistów czy wodzireja, którzy mogą urozmaicić Waszą zabawę weselną.

Ocena: 5 (100%), głosów: 2