DJ na wesele polsko-angielskie

DJ na wesele polsko-angielskie

Miłość nie wybiera. Takie zdanie z pewnością obiło się nam nieraz o uszy. Miłość też niejednokrotnie nie zna granic i barier, chociażby tych kulturowych czy językowych. Zdarza się, że mamy do przygotowania wesele polsko-angielskie i zastanawiamy się, co zrobić, żeby zostało zapamiętane z jak najlepszej strony. Odkryjmy zatem, jaki jest sekret udanego wesela wielokulturowego i jaki może mieć w tym udział DJ.

Najczęściej pierwszą myślą, która przychodzi nam do głowy na hasło DJ, jest muzyka. I to niewątpliwie słuszne skojarzenie. Muzyka jest trochę podobna do miłości, bo też może trwać ponad wszelkimi granicami. Czasami jednak sama muzyka nie wystarczy i do gry wchodzi DJ… choć w odsłonie, która nie kojarzy się z nim być może tak od razu.

Wodzirej nad konsoletą

Często nie zdajemy sobie sprawy, że człowiek, który dba o odpowiednią muzykę na naszym weselu, jednocześnie nadaje naszej imprezie pewnego charakteru. W przypadku wesela, na którym goście reprezentują różne kultury (np. polską i angielską), jest to zadanie szczególnie wymagające. Należy trafić w gusta obu grup nie tylko z repertuarem, ale i z pomysłami zabaw. DJ doświadczony na wielu weselach będzie wiedział, jak zaangażować gości do wspólnej zabawy. Będzie też świadomie dobierał piosenki i odrzuci takie (głównie anglojęzyczne), które w warstwie językowej mogłyby okazać się nietrafione. Podczas rozmów z DJ-em możemy sprawdzić, czy jest to osoba otwarta na inne kultury, a przede wszystkim - i to może niektórym wydawać się uwaga dość kuriozalna - czy operuje biegle językiem angielskim. Nie chcielibyśmy trafić na osobę, której nasi zagraniczni goście nie będą w stanie zrozumieć.

DJ-wodzirej, a może DJ i wodzirej?

Do zadań wodzireja należy zabawianie gości, wymyślanie atrakcji, wznoszenie toastów. To on również pełni rolę konferansjera, zapowiadającego poszczególne części wesela, dzięki czemu wszyscy goście mogą czuć, że zabawa odbywa się w pewnych ramach i ktoś ich przez tę zabawę poprowadzi. Z uwagi na mnogość obowiązków stojących przed wodzirejem jednym z rozwiązań często stosowanych na weselach jest współpraca duetu: DJ i wodzirej. Wówczas następuje podział ról, a każda z nich jest idealnie “zagrana”.

Specjalne atrakcje muzyczne

DJ planujący playlistę muzyczną na wesele polsko-angielskie może zaproponować coś specjalnego, co będzie nawiązywało do kultury innego kraju albo co pokaże kulturę polską od trochę innej strony. Urozmaicenie radiowych kawałków profesjonalnym występem z góralskimi dudami - czemu nie? A może do współpracy zaprosimy bębniarza, saksofonistę lub skrzypaczkę? Możliwości jest bez liku i ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia.

Jeśli szukasz DJ-a lub wodzireja, który zabawi Twoich gości na weselu w Małopolsce, serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu!


Ocena: 4 (100%), głosów: 6