Druhny - tak czy nie?

Druhny - tak czy nie?

Nie ma żadnej reguły, jeżeli chodzi o druhny. Może ich wcale nie być, jeśli nie masz na to ochoty. Jeśli jednak zdecydujesz się mieć druhny to wybierz je starannie, tak by były one pomocne, a nie dostarczały Ci dodatkowego stresu.

druhny 2

Pierwszą druhną (w dawnych czasach zwana także Druhną Honorową, obecnie to świadkowa), zazwyczaj zostaje siostra panny młodej lub najbliższa przyjaciółka. Potem kolejno można zaangażować swoje kuzynki i koleżanki. Obecnie rzadko, która Panna Młoda decyduje się na więcej niż jedną druhnę.

To nie jest tak, że druhny nic nie robią i tylko pięknie wyglądają. Mają one szereg obowiązków począwszy od pierwszych przygotowań. Ich zadania to przede wszystkim pomoc pannie młodej przy wyborze sukni i dodatków, strojeniu sali, przy przygotowaniach do wesela i do wieczoru panieńskiego, a później pomoc w kościele i na weselu.

Panie i Panowie (drużbowie), którzy zgodzili się asystować Parze Młodej podczas tak ważnej dla nich chwili powinni wiedzieć, że ich rola polega na roli łączników między nowożeńcami a pozostałymi gośćmi i osobami, które zajmują się weselem (zespół, właściciel sali, kelnerzy). Ważne jest, aby osoby, które zostały wybrane do roli druhny i drużby umiały dogadać się ze wszystkimi i zawsze mieli uśmiech na twarzy. Jako, że dla Pary Młodej to szalenie ważny dzień, to musi być ktoś, kto będzie interesował się zapleczem i czuwał nad wszystkim.

Druhny i drużbowie są także ozdobą wesela. Uśmiechnięte i wesołe będą mogły zażegnać wiele nieporozumień między gośćmi. Ich zadaniem jest także zabawianie gości rozmową i tańczenie ze wszystkimi. Panowie drużbowie muszą dbać o to by kieliszki gości były pełne, a na stole nie zabrakło procentów.

Jeśli chodzi o ubiór to druhny pięknie wyglądają w tych samych sukienkach. Jeśli jednak nie są chętne na wystąpienie w tych samych kreacjach to nie ma sensu ich do tego zmuszać. Wystarczy, że na przykład ustalicie jednakowy kolor dla druhen. Z Panami jest o wiele mnie problemu, jak to zazwyczaj bywa.

druhny 1

Ocena: 5 (100%), głosów: 1