Koniecznie o tym pamiętaj!

Koniecznie o tym pamiętaj!

Organizacja ślubu to duże przedsięwzięcie, z którym w parze idzie zazwyczaj stres. Są jednak rzeczy, o których trzeba pamiętać. Zapomnienie o kilku z nich może być poważnym faux pas. Aby było wam łatwiej poniżej prezentujemy listę tych najważniejszych punktów.

 

 

Rezerwacja terminów

Pamiętajmy o rezerwacji terminów. Dobrzy i popularni fotografowie zwykle są zajęci już dużo wcześniej przed planowaną datą wesela. Podobnie jest z profesjonalnym videofilmowaniem. Optymalny czas zamówienia fotografa i kamerzysty to 12-10 miesięcy przed ślubem. Nie ma co czekać do ostatniej chwili!

Ślub jest zazwyczaj zawierany w parafialnym kościele Panny Młodej lub Pana Młodego. Sakramentalne TAK można sobie powiedzieć również w każdym innym kościele. Pamiętajcie jednak o tym, że im bardziej znany i popularny kościół, tym wcześniej należy zamawiać ślub!

 rezerwacja termibu

Zaproszenia

Aby zaoszczędzić sobie nerwów i stresu przed ślubem, to przy zamawianiu zaproszeń dobrze jest sporządzić umowę z firmą, która wykona dla nas konkretny wzór zaproszenia. Taka umowa jest zobowiązująca dla firmy. Zaznaczcie w umowie, że przed wydrukiem zaproszeń chcecie zobaczyć ich projekt i wprowadzić ewentualne poprawki.

Należy pamiętać także o tym, że do ceny zaproszeń należy prawie zawsze doliczyć koszty wykonania nadruku!

Zaproszenia najlepiej zamawiać wcześniej – około 3-4 miesiące przed ślubem. W zależności od firmy, potrzeba na ich wykonanie około 2 tygodni.

Ostateczny termin wręczenia zaproszeń na uroczystość to minimum miesiąc przed ślubem! To dobry czas, aby nasi goście mogli zaplanować sobie swój czas aby mogli się pojawić na ceremonii. Zaproszenia najlepiej zamawiać wcześniej – około 3-4 miesiące przed ślubem. W zależności od firmy, potrzeba na ich wykonanie około 2 tygodni.

zapro

 

Nastrój i klimat wesela

Ślub jest szalenie ważnym wydarzeniem dla Rodziców Państwa Młodych, gości, ale w szczególności dla samych Nowożeńców. Nastrój i klimat całej uroczystości zależy od dekoracji. Stworzenie takiej magicznej oprawy zależy od zaprojektowania i wykonania. Jeśli sami nie macie ani ochoty, ani siły, ani zdolności na dekorację sali czy kościoła to warto oddać to zadanie w profesjonalne ręce. Jak w przypadku każdego innego profesjonalisty, bywa tak, że na ostatnią chwile może nie mieć wolnego terminu. Warto zadzwonić i umówić się na spotkaniem z dekoratorem na 6-5 miesięcy przed ślubem!

 dekoracje

Słowa przysięgi

Mimo, że w większości przypadków ksiądz pomaga w tej kwestii i każe wypowiadać po nim słowa przysięgi małżeńskiej, to warto znać ją na pamięć.

Pierwszy wypowiada ją Pan Młody: „Ja …(imię Pana Młodego) biorę Ciebie …(imię Panny Młodej) za żonę i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę, aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i Wszyscy Święci”.

Potem przychodzi kolej na Panią Młodą: „Ja …(imię Pani Młodej ) biorę Ciebie …(imię Pana Młodego) za męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę, aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i Wszyscy Święci”.

Po słowach przysięgi przychodzi czas na wymienienie się obrączkami i znów zaczyna Pan Młody od słów: „(imię Pani Młodej) przyjmij tę obrączkę, jako znak mojej miłości i wierności, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

I znów kolej na Panią na Młodą: „(imię Pana Młodego) przyjmij tę obrączkę, jako znak mojej miłości i wierności, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

W tym miejscu NIE robicie znaku krzyża!

 przysiega

Ocena: 5 (100%), głosów: 1