Menu weselne - tradycja i urozmaicenia! Wszystko co musisz wiedzieć na ten temat!

Menu weselne - tradycja i urozmaicenia! Wszystko co musisz wiedzieć na ten temat!

Zaraz obok muzyki i ogólnej atmosfery to właśnie weselne menu jest jednym z najczęściej komentowanych przez gości elementów wesela. Niestety im więcej gości tym automatycznie więcej opinii i tym trudniej wszystkich zadowolić. Nawet, jeśli bardzo byście chcieli to nie ma możliwości zadowolenia kubków smakowych wszystkich gości.

mini

 

Jak powszechnie wiadomo o tym czy weselne menu zachwyci Waszych gości decyduje przede wszystkim jakość zaserwowanych potraw. Ilość podanych dań również ma swoje znaczenie. Najlepiej jest znaleźć „złoty środek”. Nie możecie pozwolić na to, aby goście chodzili głodni, ale także nie przesadźcie w drugą stronę. Standardowe wesele trwa około 12-13 godzin. Wtedy najlepiej jest podać 4 lub 5 dań gorących, nie zapominając także o jedzeniu na stołach: ciastach, sałatkach, wędlinach, owocach i innych zakąskach.

Ważne jest także, aby goście mieli, co wybierać, jeżeli chodzi o zimną płytę. Różnorodność zakąsek jest odgrywa naprawdę ważną rolę. Dzięki temu jest ogromna szansa, że każdy z gości znajdzie coś dla siebie, co będzie mu odpowiadało. Jeżeli na Waszym weselu gościć będą wegetarianie to zadbajcie także o coś, co trafi w ich kulinarne gusta.

Kluczową rolę odgrywa również alkohol. I w tej kwestii gusta weselników się różnią. Warto obok wódki postawić także po butelce wina czerwonego i białego. Warto pomyśleć także nad barkiem, w którym będzie można znaleźć inne alkohole – whisky, gin, likiery czy nalewki. Wtedy będziecie mieć pewność, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Można także pomyśleć nad wynajęciem usług profesjonalnego barmana. To jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Warto także postawić na stołach wydrukowane dla gości weselne menu tak, aby każdy wiedział, czego i o której godzinie spodziewać się dania gorącego.

menu na stół.

 

Odpowiednie rozplanowanie w czasie serwowanych potraw również jest ważnym elementem. Zbyt częste oraz zbyt rzadkie podawanie ciepłych posiłków nie jest dobrym pomysłem. Optymalny czas podawania ciepłych dań to, co trzy godziny. Warto też zaznaczyć kelnerom, aby dania gorące pierwsi dostawali członkowie zespołu weselnego. Może to się wydawać dziwne, jednakże warto uniknąć sytuacji, kiedy wszyscy goście już są najedzeni i niecierpliwie czekają na muzykę. Lider zespołu także powinien dogadać się z kelnerami, aby nie było takiej sytuacji, że zespół zaczyna grać i w tym momencie są podawane gorące dania. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów warto pamiętać o takich szczegółach.

Cennik

Ceny weselnego menu są bardzo różnorodne. Wszystko zależy od ilości osób, miejsca, ilości potraw oraz ich jakości. Ceny wahają się od 125 złotych do nawet 270 złotych za osobę. Podpisując umowę z salą czy firmą cateringową warto zwrócić uwagę na to czy w cenę są wliczone ciasta, paczki dla gości oraz napoje zimne i gorące. Jeżeli nie, trzeba pomyśleć o zamówieniu ciast i zapewnieniu napoi. Alkohol na większości sal załatwia się we własnym zakresie, a tradycyjna lampka szampana dla gości na toast na początku wesela zazwyczaj wliczona jest w cenę. Warto to jednak również sprawdzić.

Czasami na weselach można spotkać inne dodatki, które urozmaicają menu. Najbardziej popularne są fontanny czekoladowe i stoły wiejskie.

Stół wiejski funkcjonuje na zasadzie stołu szwedzkiego, do którego można podejść i wybrać sobie coś ze staropolskiej kuchni. Wędliny, ogórki, smalec, mięsa i kiełbasy, to dodatki, które również pozwolą nam zapulsować u gości. Koszt stołu wiejskiego waha się od 500 do nawet i 1200 złotych.

Czekoladowa fontanna to bardzo miły dodatek, zwłaszcza dla wielbicieli słodkości. Ciepłą czekoladę można sobie nalać do kubeczka lub maczać w niej różne dodatki, na przykład owoce.

czeko

 

Candy bar to raj dla nie tylko dla dzieci. Dorośli również mogą mieć z niego uciechę. Różne słodkości: czekoladki, lizaki, cukierki, ciastka, ciasteczka na pewno podbiją serca nawet najbardziej wymagających gości.

 

candy bar

Ocena: 5 (100%), głosów: 1