Nowoczesne wesele - czyli jakie?

Nowoczesne wesele - czyli jakie?

Wesele dla wielu nowożeńców jest swego rodzaju spełnieniem marzeń. Bajkowa sceneria z Disney'a, klasyczny styl ogrodów pełnych kwiatów, a może minimalistyczny wystrój sali bankietowej? Każda z tych wersji dosyć mocno odbiega od tradycyjnej wizji biesiady weselnej. Przyjrzyjmy się zatem, jakie super pomysły można wykorzystać, organizując nowoczesny ślub i wesele. 

Czego nie ma na nowoczesnym weselu?

Dla niektórych osób nietypowym pomysłem na wesele będzie zorganizowanie oprawy muzycznej, podczas której nie usłyszy się melodii disco polo. Dobry DJ na wesele uwzględni preferencje gospodarzy i zagra taką muzykę, która wpisze się we współczesne trendy. Podobnie z tradycyjnymi zabawami o północy. Nowoczesne oczepiny nie przewidują wyciągania na siłę wszystkich panien i kawalerów do konkursu na "przyszłych nowożeńców". Są pary młode, które całkowicie rezygnują z takich rozrywek, są też takie, które skracają je do minimum, jednak z zachowaniem dobrego smaku. 

Ciekawe pomysły na nowoczesne wesele

Jakie oryginalne weselne pomysły warto zatem wdrożyć, aby ta noc była niezapomniana dla wszystkich? 

Motyw przewodni 

Aby wesele było inne niż wszystkie, można określić jego motyw przewodni. Jeśli uwielbiamy np. lata 60. albo postać Jamesa Bonda, możemy zapowiedzieć gościom, że wesele odbędzie się właśnie w takich klimatach. Wpłynie to na rodzaj serwowanej kuchni, muzykę, a także prośbę włożenia dopasowanego do motywu stroju. Przepis na niekonwencjonalne wesele gotowy!

Stół tematyczny 

Oddzielny stół ze słodkościami jest na pewno fajnym pomysłem do realizacji w trakcie wesela. Wśród gastronomicznych nowinek weselnych pojawiają się też stoły z jedzeniem z różnych stron świata. Znalezienie kuchni azjatyckiej staje się tak powszechne jak regionalnych specjałów, czy wege przysmaków. Trzeba zauważyć, że rosół i schabowy to już nie kluczowy moment weselnego obiadu. Podobnie jest z alkoholem. Nie tylko gorzka wódka, ale też kolorowe drinki, wino, whisky i inne trunki serwowane przez specjalnie zatrudnionego barmana mogą służyć wznoszeniu toastów za nowożeńców. 

Atrakcje specjalne

Występ grupy tanecznej, solowe improwizacje jazzmana, gotowanie na żywo przez szefa kuchni, pokazy mimów czy kuglarzy to tylko niektóre z oryginalnych pomysłów na weselne urozmaicenia zabawy tanecznej.

Urban wedding 

Nowoczesne wesele z pomysłem to często wesele miejskie. Przyjęcie organizuje się zwykle w restauracjach hotelowych, co jest bardzo wygodne dla gości przyjezdnych i tych, którzy przychodzą z dziećmi. Nowoczesne wesele miejskie kojarzy się z wysokimi standardami. Zakłada minimalizm w kontekście wystroju, eleganckie potrawy, a także klimatyczną muzykę bez konotacji ludowych lub disco.

Ślub bez wesela - czy to dobry pomysł?

Wesele czy przyjęcie to powszechny dylemat młodych par, które niekoniecznie lubią całonocne tańce z setką gości. W takich sytuacjach pomysł na skromne przyjęcie weselne zamiast tradycyjnego biesiadowania jest strzałem w dziesiątkę. Przy małej liczbie gości można zainwestować w wystawną kolację, a całą uroczystość zaplanować na wieczór. Jako element muzyczny można zamówić solowego instrumentalistę, na przykład skrzypce na wesele w minimalistycznym stylu.

Szukasz ciekawych pomysłów na ślub i wesele? Chcesz swoje wesele zorganizować inaczej? Skontaktuj się z nami. Konsultanci ślubni z Matt Remay Group chętnie podzielą się swoim doświadczeniem w organizacji nowoczesnych wesel.

Ocena: 5 (100%), głosów: 5