Organizujemy ślub i wesele w plenerze

Organizujemy ślub i wesele w plenerze

Ślub oraz wesele w plenerze coraz częściej w Polsce zyskuje na popularności. Nie ma się temu co dziwić – w końcu pogoda w Polsce w lecie najczęściej dopisuje i możemy cieszyć się większą ilością słonecznych dni. Jednak i podczas deszczu takie wesele może być niezwykle romantyczne i na długo zapisze się w pamięci naszych gości.

Każda Para Młoda marzy o tym, by ich ślub i wesele było oryginalne, piękne i zachwycające. Jak już wspomnieliśmy – jednym ze sposobów na bajeczne i niezwykłe wesele jest urządzenie go w plenerze. Moda na tego typu imprezy plenerowe przybyła do Polski z USA, a ostatnio jak grzyby po deszczu wyrastają firmy, które zajmują się właśnie tym.

Czerwony dywan w pięknym ogrodzie, na malowniczej łące, na dziedzińcu bajecznego zamku lub tuż nieopodal tajemniczego lasu jest wprost wymarzoną scenerią dla uroczystości cywilnej. Właśnie z tym trzeba się liczyć – że będzie to tylko ślub cywilny. Aby móc zorganizować ślub w plenerze należy w pierwszej kolejności uzgodnić to z kierownikiem urzędu stanu cywilnego, złożyć podanie w urzędzie, któremu podlega miejsce ceremonii oraz uiścić opłaty.

W przypadku ślubu kościelnego dużo trudniej ominąć pewne zasady, których trzyma się kościół. Jeśli jednak bardzo wam zależy na tym, by ślub odbył się w plenerze, porozmawiajcie z księdzem i zaproponujcie, że ceremonia mogłaby się odbyć w przykościelnym ogrodzie, które również są piękne i zadbane.

Przy organizacji takiego wesela niestety musimy liczyć się z tym, że jego koszt jest wyższy od tradycyjnego przyjęcia. Wszystko przez dodatkowe wynajęcia namiotu i specjalnego podłoża. Często też lokale, w których odbywają się plenerowe wesela, w przypadku złej pogody, oferują przeniesienie przyjęcia na salę. Co więcej, do kosztów dochodzi także kwestia nagłośnienia DJ czy zespołu oraz oświetlenia.

Najłatwiej będzie nam znaleźć lokal, który w swojej ofercie ma usługę zorganizowania przyjęcia na świeżym powietrzu – zaoszczędzi nam to czasu oraz dodatkowych kosztów, bo nie trzeba będzie martwić się wynajęciem namiotu czy podłogi. Często lokale organizują na przykład ślub w plenerze, a przyjcie weselne na sali.

Jeśli jednak chcesz wszystko zorganizować na własną rękę, są firmy, które ustawiają przepiękne namioty, dbają o każdy szczegół, oświetlenie i zadbają nawet o rozstawienie nagrzewnic, tak by goście nie zmarzli w nocy. Warto o tym pamiętać, ponieważ noce, szczególnie w sierpniu i wrześniu bywają chłodne. Namioty są wodoodporne, więc nie trzeba martwić się deszczem. Jeśli organizujemy wesele w ogrodzie jakiegoś lokalu, koniecznie zapytać o możliwość wypożyczenia stołów oraz krzeseł. Jeśli nie będzie to możliwe, poszukaj firmy, która tym się zajmuje.

Osobną kwestią jest także jedzenie. Organizując wesele w plenerze trzeba spełnić pewne warunki konieczne dla obsługi cateringowej – chodzi między innymi i przyłącz ciepłej i zimnej wody, a także odpowiednie miejsce, w którym może ustawić się obsługa.

Co najważniejsze, jeśli zdecydujecie się na na organizacje ślubu i wesela w plenerze, to już przy wręczaniu zaproszeń warto wspomnieć o tym gościom. Pomoże im to dobrać odpowiednie stroje i wzięcia sobie jakiegoś okrycia wierzchniego. Szczególnie panie, będą miały czas na to, by zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie (cienkie szpilki mogą nie być idealnymi butami na ślub w plenerze).

Organizacja przyjęcia na świeżym powietrzu może być także świetną okazją do zaplanowania dodatkowych atrakcji, takich jak: pokazu fajerwerków, tańca z ogniem, a nawet podania części dań z grilla. Takim typem przyjęcia szczególnie będą zachwycone dzieci, dla których można zorganizować dodatkowe atrakcje, takie jak wynajęcie animatora lub zapewnić im gry i zabawy w ogrodzie.

Ocena: 5 (100%), głosów: 3

Galeria zdjęć: