Plan wesela - czy jest niezbędny?

Plan wesela - czy jest niezbędny?

Wesele jako jeden z najważniejszych dni w życiu pary młodej może okazać się równocześnie jednym z bardziej stresujących momentów. Co zatem zrobić, by zminimalizować liczbę nerwowych sytuacji i z jak największym spokojem cieszyć się własnym ślubem? Z pomocą przychodzi plan - szczegółowy plan ślubu i wesela. 

Chcemy o wszystkim pamiętać, nie pominąć żadnego istotnego szczegółu tej uroczystości. Organizacja ślubu i wesela to jednak pole, na którym stykają się przeróżne czynniki, w większym lub mniejszym stopniu wpływające na sprawny przebieg całej imprezy. Warto zatem zaplanować dzień ślubu krok po kroku. 

Jest to spore ułatwienie dla pary młodej i ich bliskich, ponieważ wszyscy wiedzą, jakie sprawy ma do załatwienia każda z zaangażowanych osób. 

Checklista

Dobrym sposobem jest rozpisanie swoich obowiązków w formie checklisty. Dzięki temu raczej nie zapomnimy o odebraniu bukietów ślubnych czy obrączek. Listę taką przygotowujemy oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem, aby móc ją w razie potrzeby uzupełnić.

Dla gości

Scenariusz na weselu to znaczne ułatwienie dla gości. Wiedząc, na kiedy przewidziany jest ciepły posiłek lub atrakcje specjalne, można sensowniej rozplanować wycieczki do stołu ze słodkościami lub regionalnymi przystawkami. Takie rozwiązanie pomaga też w śledzeniu najważniejszych momentów wesela. 

Scenariusz wesela a DJ

Plan wesela, który krok po kroku będzie ukazywał poszczególne, kluczowe punkty naszej zabawy, to ważny element w pracy DJ-a. Znajomość takiego prostego grafiku umożliwia dostosowanie tanecznych części wesela, ich optymalne rozłożenie między ciepłe posiłki, atrakcje specjalne, oczepiny, jak również uroczyste krojenie tortu weselnego. 

Przykładowy scenariusz wesela

W planie dnia ślubu u każdej z zainteresowanych osób mogą znaleźć się inne punkty. Panna młoda będzie miała zaplanowanego fryzjera, wizażystkę, pan młody z kolei będzie musiał na przykład odebrać kwiaty i butonierki. Trzeba umówić się, kiedy nastąpi pierwsze spotkanie w tym dniu pary młodej, czy odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo udzielone przez rodziców państwa młodych, czy może wszyscy spotkają się dopiero w kościele, urzędzie stanu cywilnego albo po prostu w wyznaczonym miejscu ślubu.

Przykładowy plan dnia wesela może wyglądać następująco:

do 13.00 Przygotowania w domach pana młodego i panny młodej.

13:40 Przyjazd do kościoła.

14.00 Msza z zaślubinami.

15:30 Przejazd do sali weselnej.

16:00 Powitanie gości i państwa młodych.

16:15 Życzenia.

16:45 Obiad.

17:15 Toast i pierwszy taniec.

18:30 Drugi ciepły posiłek.

20:00 Atrakcja specjalna.

20:30 Podziękowania dla rodziców.

21:00 Tort.

21:30 Zabawy dla dzieci.

22:00 Trzeci ciepły posiłek.

0:00 Oczepiny.

0:30 Pokaz sztucznych ogni.

2:00 Czwarty ciepły posiłek.

2:30-4:00 Zabawa taneczna do białego rana.

Między takimi punktami kluczowymi DJ ustawia sety zabaw tanecznych i toastów. Jak widać, scenariusz ślubu i wesela może znacznie ułatwić organizację tego dnia - nie tylko parze młodej, ale i pozostałym osobom, w tym DJ-owi i wodzirejowi. Dlatego zachęcamy do tworzenia takich planów. A jeśli potrzebujecie profesjonalnej pomocy wedding plannera, skontaktujcie się z konsultantem ślubnym z Matt Remay Group.

Ocena: 5 (100%), głosów: 1