Podziękowania dla rodziców na ślubie

Podziękowania dla rodziców na ślubie

Podziękowanie dla rodziców to jeden z ważniejszych i bardziej wzruszających momentów dla pary młodej w trakcie wesela. Przyjęło się, że rodzice nowożeńców otrzymują od nich upominek, a następnie wykonują wspólny taniec. Czy jednak na każdej uroczystości musi wyglądać to tak samo?

Jaka piosenka dla rodziców na weselu?

Wpisując się we wspomniany już wzór podziękowań dla rodziców, nowożeńcy często wybierali utwór Urszuli Sipińskiej "Cudownych rodziców mam". Nie jest to jednak jedyna opcja. Jaką zatem wybrać piosenkę w ramach podziękowań dla rodziców podczas wesela?

Wśród polskich nagrań można wybrać utwory z lat 70. czy 80. lub też zdecydować się na współczesne aranżacje. Przykładami z takiego repertuaru są:

  • Anna Jantar "Radość najpiękniejszych lat";
  • Maciej Dziemiańczuk "Za każdy dzień";
  • Zbigniew Wodecki "Lubię wracać tam, gdzie byłem już";
  • Kortez "Dla mamy";
  • VanHoltz "Rodzicom".

Jeśli muzyka polska nie wpisuje się w nasze preferencje, warto poszukać w repertuarze zagranicznym. Tutaj mamy bardzo szerokie pole manewru.

Pamiętajmy, że utwór, który wybierzemy, nie musi tekstem idealnie pasować do okoliczności. Dobrym pomysłem będzie taka piosenka, która coś znaczy dla nas i naszych rodziców, budzi miłe wspomnienia czy skojarzenia.

Pomysły na podziękowanie dla rodziców

Muzyka na podziękowanie dla rodziców już wybrana. Czas więc zastanowić się, jak będzie wyglądał ten moment naszego wesela: czy wygłosimy krótkie przemówienie, czy poprosimy o zapowiedź DJ-a, a dziękować będziemy indywidualnie, w kameralnych warunkach, a może w ogóle zrealizujemy tę część programu weselnego w inny sposób? Wśród pomysłów na to, jak podziękować rodzicom w dniu ślubu, znajdziemy kilka ciekawych rozwiązań.

  • Kwiaty - to idea, która sprawdza się od lat. Współcześnie możemy jednak wybrać coś trwalszego niż kosz z kwiatami. Mogą to być kwiaty doniczkowe albo pudełko z wiecznymi różami.
  • Nietypowy upominek - dla rodziców możemy wybrać też prezent niecodzienny: pobyt w spa, wycieczkę, atrakcję ekstremalną (lot balonem, skoki ze spadochronem itp.) - wszystko zależy od preferencji naszych bliskich.
  • Prezent personalizowany - a może rodzice lubią układać puzzle i wręczymy im do ułożenia wspólne zdjęcie? Ewentualnie akcesoria, które będą zawierały specjalne dla nich życzenia: ręcznie haftowane poduszki czy pościel. Spersonalizować możemy też biżuterię, album zdjęciowy lub fotoksiążkę.
  • Film - w dobie nowych technologii wzruszające może się okazać nagranie przygotowane z myślą o rodzicach: fragmenty naszego dzieciństwa połączone z ciekawymi wspólnymi chwilami to coś, co z pewnością chwyci za serce wszystkich odbiorców.
  • Samodzielny występ - państwo młodzi, którzy posiadają talent wokalny, mogą sami wykonać prezent-piosenkę dla rodziców.

A co, jeśli rodziców nie ma?

Wybór, komu i w jaki sposób chcemy podziękować w dniu ślubu - zależy od nas. Z różnych przyczyn rodziców nowożeńców może nie być na weselu. Jeśli są wśród nas inne szczególne osoby, które chcemy uhonorować podczas ślubu, nie ma przeszkód, żeby to zrobić, nawet jeśli nie są to nasi rodzice.

Pomysłów na podziękowanie rodzicom na ślubie, a także piosenek, które można wykorzystać w takim momencie jest wiele. Wszystko zależy od naszej kreatywności, dopasowania prezentu do upodobań mamy i taty, ale też charakteru uroczystości. Jeśli wahamy się przy wyborze muzyki, możemy poprosić o radę DJ-a na wesele. Jego doświadczenie z pewnością rozwieje wątpliwości i pomoże wybrać idealną oprawę muzyczną dla takiej chwili.

Ocena: 5 (100%), głosów: 2