Jakie pytania zadać DJ-owi przed podpisaniem umowy?

Jakie pytania zadać DJ-owi przed podpisaniem umowy?

W ferworze przygotowań ślubnych jednym z ważnych elementów listy “do zrobienia” jest rozmowa z DJ-em na wesele. To osoba, która będzie odpowiedzialna za muzyczną stronę naszego przyjęcia oraz za dobrą zabawę gości. Jeśli więc chcemy mieć poczucie, że wszystko dopięliśmy na ostatni guzik, warto ułożyć sobie jeszcze jedną listę - taką z pytaniami, które warto zadać DJ-owi przed podpisaniem umowy. Podpowiadamy, jak może ona wyglądać.


1. Jaki rodzaj muzyki zagrasz na naszym weselu?

Ustalenie repertuaru to rzecz kluczowa. DJ z jednej strony weźmie pod uwagę preferencje pary młodej, ale także podpowie, co jest na topie i przy dźwiękach jakiej muzyki goście zwykle dobrze się bawią. W tym momencie warto od razu sprawdzić, czy gama utworów jest ograniczona, czy w trakcie zabawy będzie dało się wprowadzić jakieś modyfikacje.

2. Ile utworów pojawi się w jednej serii?

Poza wybraniem playlisty weselnej dobrze jest też dowiedzieć się, jaki styl grania preferuje określony DJ, jak długie przewiduje przerwy. Ilość muzyki powinna być idealnie wyważona. Jedna seria utworów nie może zanadto zmęczyć gości, ale też nie powinna zostawiać ich z uczuciem niedosytu.

3. Do której godziny będziesz na naszym weselu?

Określenie ram czasowych obecności DJ na weselu też jest dosyć istotne, dlatego, że będzie wówczas dokładnie wiadomo, za co będzie wystawiony rachunek. Warto w tym miejscu dopytać też o stawkę ewentualnych “nadgodzin”, czyli pozostania DJ nieco dłużej niż pierwotnie ustalono.

4. Czy oprócz puszczania muzyki zajmiesz się prowadzeniem zabaw?

Na weselu obok dobrego DJ-a przyda się doświadczony wodzirej, który zachęci gości do zabawy. Czasami trafimy na DJ-a, który będzie rewelacyjnie sprawdzał się w obu tych rolach jednocześnie. Dobrze jest ustalić, czy wybrany przez nas DJ posiada w swojej ofercie takie usługi i czy możemy liczyć na niego w tym względzie. Nawet jeśli sam DJ nie zapewnia takich atrakcji, być może współpracuje z konkretnym wodzirejem i razem będą stanowić zgrany duet podczas naszej zabawy. Tak właśnie działamy w Matt Remay Group - DJ i wodzirej to jeden z elementów naszej oferty weselnej.

5. Jakie masz doświadczenie w branży?

Szukając odpowiedniego DJ-a, przeglądamy zwykle fora dyskusyjne w celu znalezienia opinii innych klientów, potwierdzających doświadczenie, które najczęściej zobaczymy na stronie internetowej DJ-a. Zapytanie go jednak wprost o praktykę w branży może nam pokazać nieco szerszy kontekst. Na spotkaniu z DJ-em mamy okazję obejrzeć filmiki z prowadzonych wcześniej wesel. Pamiętajmy, że im większe doświadczenie, tym lepsza zdolność DJ-a do współpracy np. z fotografem weselnym.

6. Ile zapłacimy?

Cena za DJ-a na weselu jest bardzo różna. Przed podpisaniem umowy koniecznie ustal, jaką kwotę zobaczysz na fakturze i co ona będzie obejmowała, a co się do niej nie zalicza.

7. Oferujesz jakieś dodatkowo płatne usługi?

Warto też zapytać o niestandardowe usługi, którymi możemy być zainteresowani, a których nie przewiduje podstawowa umowa z DJ-em wybranym na nasze wesele. W ofercie Matt Remay Group znajdują się między innymi ciężki dym, specjalne oświetlenie, girlandy żarówkowe oraz konsultacje ślubne z profesjonalnym wedding plannerem.

Ocena: 5 (100%), głosów: 2