Saksofon na ślubie kościelnym - czy to dobry pomysł?

Saksofon na ślubie kościelnym - czy to dobry pomysł?

Wiele par marzy o tym, by w trakcie ceremonii ślubnej w kościele móc usłyszeć piękną muzykę, która doda wyjątkowej atmosfery temu wydarzeniu. Dźwięk saksofonu z pewnością będzie ciekawym wyborem - niecodzienny, a przy tym bardzo elegancki. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych szczegółach, planując oprawę muzyczną ślubu kościelnego

Saksofon na ślubie - pomysł nowatorski

Zaproszenie do współpracy saksofonisty to decyzja, która dopełni wybrany repertuar niepowtarzalnym brzmieniem. Bez względu na to, czy saksofon wystąpi w towarzystwie innych instrumentów czy zagra solo - wrażenia mogą być niezapomniane. Saksofon to dość wygodny instrument do transportu, więc nie generuje dodatkowych kosztów przewozowych. Poza tym zajmuje mało miejsca, stąd też sprawdzi się w różnych świątyniach, nawet tych z maleńkim chórem lub niezbyt rozległą przestrzenią przed prezbiterium. W małych kościołach trzeba jednak uważać, by saksofon nie okazał się zbyt głośnym instrumentem.

Czy występ w proponowanym miejscu będzie dobrym pomysłem, najlepiej ocenią sami saksofoniści. To osoby, które są też dość otwarte w kwestii repertuaru. Właśnie na saksofonie możemy usłyszeć ulubione melodie w oryginalnych aranżacjach

Saksofon w kościele - czy zawsze się uda?

Decydując się na zaangażowanie muzyka grającego na saksofonie do zorganizowania oprawy muzycznej ślubu w kościele, trzeba liczyć się z tym, że w danej parafii mogą wyniknąć pewne trudności z tym związane. Saksofon może zostać określony jako instrument niekościelny, a wiadomość o chęci wykorzystania go w trakcie ceremonii zaślubin nie zostać przyjęta z aprobatą przez miejscowego proboszcza. Drugi aspekt związany z niechęcią odnoszoną do pojawienia się saksofonu w kościele zwykle dotyczy wybranego repertuaru. Jeśli saksofon jest potrzebny do zagrania utworów z kultury popu, jazzu i innych gatunków, które raczej nie są związane z kultywowaniem tradycji religijnych, narzeczeni również mogą spotkać się z brakiem zgody osoby duchownej. 

Repertuar dla saksofonu na ślub kościelny

Na saksofonie można zagrać wiele pięknych melodii. Począwszy od aranżacji pieśni religijnych, oazowych, a skończywszy na znanych klasycznych utworach instrumentalnych, które często towarzyszą nowożeńcom w dniu zaślubin. Ważne jest to, by repertuar wcześniej uzgodnić na linii para młoda - instrumentalista - parafia. 

W Matt Remay Group jesteśmy w stanie bez problemu zorganizować Wam oprawę muzyczną ślubu, która z pewnością dostarczy wielu wzruszeń zarówno nowożeńcom, jak i wszystkim przybyłym gościom. Saksofon doda uroczystości ślubnej niezwykłej elegancji, a i może zaskoczyć swoją subtelnością.

Ocena: 5 (100%), głosów: 4