Saksofon na wesele - czy warto?

Saksofon na wesele - czy warto?

Niektóre pary młode wahają się, czy na swoje wesele wybrać DJ-a, czy może jednak muzyków grających na żywo. A gdyby dało się to połączyć? Gdyby można było słuchać ulubionej muzyki okraszonej udziałem "żywego" instrumentu? W takiej sytuacji polecamy zaproszenie na wesele DJ-a z saksofonistą.

Wygoda, mobilność i elegancja saksofonu

W roli instrumentu towarzyszącego playlistom przygotowanym przez DJ-a oczami wyobraźni można zobaczyć trąbkę, skrzypce, a nawet instrumenty klawiszowe, jak na przykład fortepian. Ten ostatni może jednak sprawić kłopot przede wszystkim logistyczny. Biorąc pod uwagę gabaryty fortepianu, trudny będzie chociażby jego transport, na sali weselnej może nie być dla niego miejsca, a jeśli nawet te kwestie nie sprawiłyby problemu, koszt tego przedsięwzięcia może okazać się zbyt wysoki dla pary młodej.

W porównaniu z wieloma innymi instrumentami saksofon jest lekki, łatwo go przewieźć i nie potrzebuje zbyt dużo przestrzeni na sali. Dodatkową zaletą jest to, że saksofon i jego dźwięk jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w piosenkach biesiadnych, ale także tych potrzebujących nuty elegancji. Istnieje też wiele utworów na saksofon, do których można się świetnie bawić. Muzyk na pewno nam o nich opowie podczas omawiania szczegółów współpracy.

Jak wykorzystać muzykę saksofonu w trakcie wesela?

Muzyka z saksofonu świetnie wkomponuje się w różne utwory muzyczne, które DJ umieści na weselnej playliście. Jeśli mamy ulubioną piosenkę i zależy nam, żeby została opracowana we współpracy z saksofonistą, należy to wcześniej uzgodnić i nie powinno być problemu z wykonaniem takiej aranżacji. Dobry saksofonista poradzi sobie również z improwizacjami do losowych utworów muzycznych. Ciekawym pomysłem, który może zapaść w pamięć wszystkich obecnych na naszym weselu, będzie solowe wykonanie wybranego przeboju na saksofonie. Dźwięki tego instrumentu sprawdzą się także podczas przerw, kiedy goście schodzą z parkietu, ale nie chcemy całkowicie zostawiać ich bez muzyki. W czasie organizacji zabaw weselnych czy oczepin towarzystwo saksofonu na pewno uatrakcyjni całą imprezę.

Saksofon to instrument o charakterystycznym brzmieniu. Jego dźwięki rozpoznaje niemal każdy. Czy warto zatem zaprosić saksofonistę na wesele? Z pewnością będzie to intrygujące muzyczne urozmaicenie na zabawie. Decydując się na saksofon, dostaniemy unikatowe improwizacje, nieszablonowe aranżacje naszych ulubionych utworów, a to sprawi, że nasze wesele będzie jedyne w swoim rodzaju.

Ocena: (100%), głosów: 6