Skrzypce na wesele - tak czy nie? 

Skrzypce na wesele - tak czy nie? 

Organizując oprawę muzyczną ślubu, coraz częściej zaprasza się do współpracy muzyków, grających solo na różnych instrumentach. Skrzypce w tym towarzystwie zajmują czołowe miejsce. A co z występami na żywo skrzypków i skrzypaczek, czy też innych instrumentalistów na weselu? W tym artykule rozważymy pomysł zaangażowania skrzypiec w trakcie zabawy weselnej.

Skrzypce na ślubie

Podczas ceremonii w kościele niejednokrotnie można usłyszeć wykonanie popularnych utworów, takich jak Alleluja, Ave Maria, a nawet Marsz Mendelsona, na skrzypcach właśnie. Dlaczego młode pary decydują się na współpracę ze skrzypaczką bądź skrzypkiem? Jest to bardzo miłe urozmaicenie muzyki, jaką słyszymy w kościele. Duety organowo-skrzypcowe są w stanie wyczarować niesamowitą atmosferę, a odpowiedni repertuar potrafi wyciskać łzy z oczu zarówno gości, jak i państwa młodych. 

Jeśli ślub odbywa się w urzędzie stanu cywilnego, to tym bardziej kilka utworów zagranych na skrzypcach sprawi, że moment wstępowania w związek małżeński będzie miał dostojny charakter. Dodatkowo w takim przypadku skrzypce będą idealnym instrumentem, gdyż łatwo je przenieść, nie potrzebują dużo miejsca i dadzą efekt po stokroć atrakcyjniejszy niż puszczany z playbacku Marsz Mendelsona, czy nawet zagrany utwór na często wysłużonych już organach (niektóre urzędy takimi dysponują). 

O ile w urzędzie dobór repertuaru nie będzie raczej nikogo obchodził, o tyle w kościele może być różnie. Zdarza się, że państwo młodzi nastawiają się na wysłuchanie Hallelujah Cohena granego na skrzypcach, jednak są parafie, które nie zgadzają się na takie utwory. Wtedy warto pomyśleć o rozwiązaniu alternatywnym.

Skrzypce na weselu 

Czy jednak skrzypce muszą się nam kojarzyć wyłącznie z oprawą muzyczną zaślubin? Muzyka na weselu to nie tylko orkiestra lub DJ. Z powodzeniem można zatrudnić solistę grającego na skrzypcach. Nie dość, że zagra nam ulubione utwory, które nie przeszły weryfikacji w parafii, to wprowadzi ciekawe urozmaicenie w muzyce weselnej. Z biegiem lat obserwuje się coraz większy zwrot w stronę wesel organizowanych w plenerze, w eleganckich, wręcz bajkowych ogrodach pełnych kwiatów, gdzie muzyka pełni rolę gustownego, delikatnego tła. Tutaj skrzypce sprawdzą się doskonale. Czy tylko do tworzenia tła? Oczywiście nie! Planując atrakcje weselne, możemy umieścić w programie mini koncert solowy klasycznych skrzypiec, ale też możemy zaprosić skrzypaczkę elektryczną. Z pewnością wrażenia gości będą niezapomniane.

Zdarza się, że angażując DJ-a, który poprowadzi naszą imprezę, możemy go od razu poprosić o współpracę ze skrzypaczką. Zatrudniając DJ-a z Matt Remay Group, możesz mieć pewność, że Twoje przyjęcie odznaczy się niezapomnianą atmosferą, a skrzypaczka dopasuje repertuar do gustu zarówno gości, jak i pary młodej, improwizując i grając wyselekcjonowane utwory specjalnie do okoliczności.

Ocena: 5 (100%), głosów: 1