Słodkości na weselu - tort weselny i inne alternatywy

Słodkości na weselu - tort weselny i inne alternatywy

Torty weselne są istotną częścią naszej tradycji. To właśnie pierwszy kawałek tortu jest wspólnie krojony przez Nowożeńców, którym potem karmią się nawzajem.

tort3

 

Torty weselne zawsze uważane są za nieodłączny element każdego wesela. Zazwyczaj „wjeżdżają” na salę weselną po obiedzie lub późnym wieczorem, przed oczepinami.

Kiedy wybierzemy się do konkretnej cukierni warto obejrzeć zdjęcia tortów weselnych jakie już cukiernicy zrobili. Przy zamawianiu tortu warto też przystąpić do degustacji. Zawsze lepiej spróbować, aby potem nie było rozczarowania.Pamiętajcie o tym, aby tort nie był za mdły, ponieważ mało, kto lubi takie słodkie ciastka.

Obecnie na rynku istnieje także alternatywa dla tortu. Coraz częściej pojawiają się babeczki z kremem, zwanymi cupcakes. Muszę przyznać, że taki „tort” naprawdę robi wrażenie, a Nowożeńcy nie muszą go kroić, co na pewno jest bardzo wygodne.

Przy zamawianiu tortu z cukierni upewnijcie się, co do daty odebrania zamówienia. Zadzwońcie na kilka dni przed odbiorem i zyskajcie pewność czy wszystko jest jak należy. Czasami na kilka dni przed ślubem bywa tak, że natłok obowiązków i rzeczy do załatwienia jest ogromny. Poproście wtedy kogoś z rodziny czy znajomych, aby odebrał za Was tort i dostarczył do miejsca, w którym odbędzie się wesele.

Obecnie wiele sal weselnych i restauracji oferuje tort weselny za dopłatą. Jeżeli nie zależy Wam aż tak na tym, aby tort był efektowny warto skorzystać z tej opcji. Zaoszczędzi Wam to również czasu, który moglibyście poświęcić na jeżdżenie po cukierniach.

   tort2 tort

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

muffiny mararon

 

Figurki na tort

Dobrą zabawą jest także wybieranie figurek na torty. Warto, aby były one tematycznie związane z weselem. Motyw, który został użyty w dekoracji sali lub na zaproszeniach może pojawić się też na torcie.

Takie figurki są zwykle wykonane z masy cukrowej lub tworzywa sztucznego. Umieszcza się je na szczycie tortu. Figurki zazwyczaj są dobierane przez Parę Młodą zgodnie z ich upodobaniami. Można je znaleźć w wielu sklepach oraz oczywiście w Internecie. Najczęściej wybieranymi figurkami są postacie Nowożeńców ubranych w garnitury i suknie ślubne.

 

figurki

Ocena: 5 (100%), głosów: 1