Śluby i wesela w zimie – coraz bardziej popularne! 

Śluby i wesela w zimie – coraz bardziej popularne! 

Wybór daty ślubu dla wielu młodych par to nie lada wyzwanie. Sezon zimowy ma w sobie olbrzymi potencjał, a atutów organizacji wesela w tym terminie jest po prostu od groma, nie dziwi więc fakt, że ten termin coraz bardziej zyskuje na popularności. Zima jest niepowtarzalnym okresem w roku, tworzącym niesamowity klimat, który warto podkreślić różnymi detalami, takimi jak na przykład rozgrzewające menu czy przepiękne dekoracje.

Jednym z atutów, który niewątpliwie trzeba podkreślić na samym początku, jest przede wszystkim dostępność terminów – sal, fotografów, zespołów. Wtedy można znaleźć profesjonalistę nawet na kilka tygodni przed planowaną datą ślubu. Co więcej, wiele usługodawców oferuje swoim klientom okazyjne ceny i rabaty, co zdecydowanie może obniżyć koszty organizacji uroczystości.

Jeśli jednak chcemy, by nasz ślub i wesele odbył się w tak popularnych dniach, jak Boże Narodzenie, Sylwester czy Nowy Rok, to te terminy, które po pierwsze już dawno mogą być zarezerwowane, a po drugie na realizację usług w tych dniach nie będą najprawdopodobniej naliczane żadne rabaty. Właśnie ze względu na swoją popularność. 

Specjaliści zauważają, że w ostatnich latach organizacja ślubu w okresie zimowym, faktycznie cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko ze względu na to, że w tym czasie oferowane są atrakcyjne rabaty i oferty specjalne. Chodzi również o niepowtarzalny klimat – padający za oknami śnieg może stworzyć niepowtarzalną atmosferę, a zdjęcia w białym puchu z pewnością wyjdą magicznie.

W okresie zimowym można również popuścić wodze fantazji, szczególnie jeśli chodzi na przykład o dekoracje. Salę można udekorować w zimowym stylu – świetnie sprawdzą się kryształki i mnóstwo świec, co zdecydowanie ociepli atmosferę i doda przytulności. W dekoracjach idealnie sprawdzą pachnące gałęzie sosny lub świerku. W menu powinny królować rozgrzewające dania i napoje takie jak na przykład grzaniec lub aromatyczna gorąca czekolada.

W zasadzie jedynym minusem organizowania wesela w miesiącach zimowych jest niepewna pogoda. Wiadomo jednak, że pogoda może nie dopisać nawet na wiosnę w lecie. Warto pamiętać o tym, by szukając wymarzonej sali weselnej zwrócić uwagę na jej ogrzewanie. Koniecznie trzeba wiedzieć, czy wybrany przez nas obiekt jest dostosowany o niskich temperatur. Idealnym dodatkiem będzie także rozpalony kominek.

Trzeba również dodać, że na popularności zyskują także wesela organizowane w czasie karnawału. Wtedy można pomyśleć o organizacji na przykład balu maskowego czy kostiumowego – nasza uroczystość wtedy z pewnością zyska na oryginalności i na długo zapadnie w pamięci naszych gości.

Ocena: 5 (100%), głosów: 22