Ślub w plenerze - wady i zalety

Ślub w plenerze - wady i zalety

Bierzecie ślub! Pierwsze dwa pytania, które zwykle pojawiają się w głowach pary młodej, to “kiedy?” i “gdzie?”. Czasem udzielenie odpowiedzi na każde z nich może być ze sobą powiązane. Zdarza się, że narzeczeni uzależniają termin swojego ślubu od dostępności wymarzonej przez nich sali. W tym miejscu może pojawić się też inny pomysł: a gdyby zorganizować wesele w plenerze?

Palec pod budkę, która przyszła panna młoda wyobrażała sobie, że jej ślub i wesele odbędą się na dworze, wśród kwiatów, goście w pięknych strojach będą przechadzać się po alejkach ogrodowych, a w tle sączyć się będzie nastrojowa oprawa muzyczna ślubu - skrzypce czy inny romantyczny instrument. Obrazek rodem z baśni albo przynajmniej planu filmowego. Organizacja ślubu czy wesela na świeżym powietrzu jest jednak coraz częstszym pomysłem wśród par młodych. Podczas planowania trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że mamy dwie strony medalu. Pierwsza - ta bajkowa, która mówi o zaletach takiego przedsięwzięcia i druga - mniej rewelacyjna, skłaniająca nas, by przygotować się na ewentualne niedogodności i znaleźć skuteczne dla nich rozwiązania. Zacznijmy zatem od pozytywów.

Zalety ślubu i wesela w plenerze

Plenerowy ślub i wesele jest zwykle spełnieniem marzeń nowożeńców. Nie sposób odmówić wyjątkowości takiemu wydarzeniu. Taniec pod chmurką lub między tiulowymi wykończeniami specjalnego namiotu i to jedzenie, które przecież zupełnie inaczej smakuje na świeżym powietrzu. A wieczorem - możliwość oglądania zachodu słońca i nocny widok gwieździstego nieba!

W takiej scenerii będą wychodziły fantastyczne zdjęcia i filmy. Dobry fotograf uchwyci chwile złotej godziny malującej się na twarzach zadowolonych gości oraz państwa młodych. Co więcej, jest duża szansa, że od razu w takiej sytuacji można załatwić sesję ślubną w plenerze.

Jeśli na ślub i przyjęcie weselne wybierzecie to samo miejsce w plenerze, nie trzeba będzie organizować transportu gości, dla których wesele plenerowe może okazać się bardzo ciekawym i nowym doświadczeniem.

Wady przyjęcia weselnego w plenerze

Podstawowym minusem są koszty. Nie da się ukryć, że zorganizowanie wesela w plenerze jest dosyć drogie. Jeśli chodzi o urzędnika stanu cywilnego, za udzielenie ślubu w plenerze, dostaje on dodatkową prowizję. Z kolei poproszenie księdza o ślub plenerowy wiąże się z wydawaniem specjalnej zgody od biskupa i niejednokrotnie do najłatwiejszych nie należy.

Drugą wadą jest pogoda. Datę ślubu zwykle planujemy na tyle długo przed możliwością sprawdzenia prognozy pogody, że trzeba się przygotować na różne ewentualności. Zarówno zbyt duży upał, jak i ulewny deszcz nie ułatwi organizacji takiej uroczystości. Warunki naturalne to również komary, osy i inne insekty, które mogą zakłócać wesele. Wśród pozostałych nieproszonych gości mogą znaleźć się przypadkowi plażowicze, turyści, znajdujący się akurat w miejscu naszej imprezy i być może nie do końca wtapiający się w klimat eleganckiego wesela.

Wesele na świeżym powietrzu ma swoje plusy i minusy. Tym, dla których jest ono wielkim marzeniem, na pewno nie zabraknie pomysłów, jak poradzić sobie z trudnościami, które mogą, choć nie muszą towarzyszyć takiemu przedsięwzięciu.

Jeśli zastawiasz się, jak zorganizować wesele, a może ślub i wesele w plenerze, skontaktuj się z naszymi konsultantami ślubnymi, którzy chętnie Ci doradzą i pomogą spełnić Twoje marzenia!

Ocena: 4 (100%), głosów: 1