Ślub i wesele w Boże Narodzenie

Ślub i wesele w Boże Narodzenie

Jeśli planujesz swój ślub w grudniu i dodatkowo kochasz święta Bożego Narodzenia, to dlaczego nie połączyć ze sobą tych dwóch rzeczy? Podpowiadamy jak to zrobić!

Dekoracje

Większość ludzi kojarzy święta Bożego Narodzenia z takimi kolorami jak czerwony, zielony i złoty. Przy odrobinie wyobraźni i z dobrym projektem można włączyć bardziej subtelną paletę barw do dekoracji.

Kluczowym elementem dekoracji powinny być oczywiście płatki śniegu! Idealnie współgrają one z takimi kolorami jak szarość i błękit. Dodanie do takiej kolorystyki białych śnieżynek, a także brokatu lub kryształów pomoże przekształcić Twój ślub i wesele w eleganckie przyjęcie bożonarodzeniowe.

Aby Wasz wielki dzień był jeszcze bardziej dostojniejszy wystarczy ułożyć na stołach wcześniej wspomniane już kryształki, a także srebrną „posypkę”. Jako winietek można użyć na przykład srebrnych bombek choinkowych.

Jeśli zdecydowaliście, że wesele będzie opierało się na stylu rustykalnym i dodatkowo będzie odbywało się w Boże Narodzenie warto dodać do palety barw takie kolory jak ciemną czerwień czy brąz. Fantastycznym pomysłem jest także wykorzystanie szyszek – czy to do dekoracji stołów czy do zrobienia wizytówek. Uroku nada także ostrokrzew, który jest prostą ale bardzo świąteczną dekoracją stołu

deko2 deko3

dekoracje

deko

 

Kwiaty

W zimie ciężko o świeże kwiaty, dlatego świetnie sprawdzają się rośliny doniczkowe. Najczęściej można spotkać się z gwiazdą betlejemską, która w naszym kraju jest najbardziej popularna, ale coraz częściej można wykorzystać cyklameny, grudniki, azalie, a nawet begonie.

Można oczywiście zdecydować się na coś mniej popularnego zimą, ale trzeba liczyć się przede wszystkim z kosztami, ponieważ ceny świeżych kwiatów są często wyższe w okresie zimowym. Niektóre gatunki są trudno dostępne i trzeba je sprowadzać do Polski specjalnie na życzenie klienta. Poza kosztami, kwiaty w zimnych miesiącach są często słabszego gatunku – szybko więdną i nie wyglądają zbyt estetycznie.

kwiaty1    kwiaty2               kwiaty3   kwiaty4

 

Menu i tort weselny

Nie jest tajemnicą, że menu w zimie bardzo różni się od tego letniego. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że różnorodność owoców i warzyw jest w okresie zimowym bardzo ograniczona.

Przy torcie weselnym to przede wszystkim nie zapominajcie o motywie przewodnim wesela. Tort musi się w niego wpasować. Jeżeli zdecydowaliście się na kolory przewodnie niebieskie, szare i białe to tort musi być utrzymany w podobnej kolorystyce. Jako dekoracji można użyć elementów świątecznych takich jak na przykład bombki. Prawdziwym hitem będą jadalne płatki śniegu (robi się takie na przykład z marcepana).

Jeśli chodzi o jego smak to warto wykorzystać to co jest najbardziej popularne w zimie: pomarańcze, mandarynki czy mak. Zawsze można wykorzystać kandyzowane wiśnie czy przyprawy piernikowe!

 

                                    tort4  tort3

                                    tort2  tort1

 

Klimat, który towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia często jest niepowtarzalny i może być idealnym dopełnieniem tego wyjątkowego dnia, jakim jest Wasz ślub. Nastrojowe świąteczne dekoracje, które są przeznaczone i zarezerwowane tylko dla tej jednej pory roku. Szczególna jest także wszechobecna radość i ciepło rodzinne. To wszystko powoduje, że jednak może warto pomyśleć o tym i powrócić do staropolskich tradycji, kiedy to powszechne było wyprawianie wesel właśnie w okresie świątecznym.

Ocena: 5 (100%), głosów: 1