Takie kwiatki – czy słów kilka o bukietach ślubnych

Takie kwiatki – czy słów kilka o bukietach ślubnych

Aktualnie rynek florystyczny oferuje setki najróżniejszych propozycji dotyczących bukietów ślubnych. I to właśnie w tym momencie pojawia się pytanie o to jak wybrać ten jeden, idealny bukiet ślubny. Wcześniej Panny Młode w ogóle nie zaprzątają sobie tym głowy, ale problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba zdecydować się na coś konkretnego.

Wybór bukietu ślubnego wcale nie jest tak łatwą sprawą jak się wydaje. Kwiaty muszą pasować do Panny Młodej, do jej sukienki, charakteru… Wśród bukietów ślubnych w ostatnim czasie królują rodzaje, które opisaliśmy poniżej.

Klasyczny, tradycyjny bukiet ślubny

Taki bukiet charakteryzuje się niedużym rozmiarem, gęsto i ciasno ułożonymi kwiatami. Taka propozycja ułożenia kwiatów sprawdza się zwykle do każdego jednego fasonu sukni ślubnej, aczkolwiek najczęściej poleca się je dla romantycznych Panien Młodych.

tradycyjny

Bukiet kaskadowy

To szalenie efektowny bukiet, w którym kwiaty ułożone są tak, aby dawały wrażenie, że dosłownie wypływają z rąk Pani Młodej. Najczęściej mówi się o nich, że przypominają odwróconą kropelkę wody. Zdecydowanie to bukiet, który przykuwa uwagę i polecane są szczególnie wysokim Pannom Młodym, które mają skromną suknię.

kaskada

Arm bouquet

To wiązanka, która składa się z samych długich kwiatów i liści, które Panna Młoda opiera sobie częściowo na ramieniu. Stąd też jego nazwa. Do zrobienia tego typu bukietu używa się przede wszystkim długich róż, lilii lub orchidei.

arm

Nosegay

To nazwa małych, okrągłych bukiecików, które charakteryzują się jednolitością. Do tego typu bukietów nadaje się zazwyczaj każdy rodzaj kwiatów.

nosegay

Berło

Bukiet ślubny typu berło to najświeższa propozycja, która dość niedawno opanowała polski rynek florystyczny. To bukiet, który idealnie pasuje do nietuzinkowych, nieco awangardowych i nowoczesnych Panien Młodych. Powstaje on poprzez związanie ze sobą dużych kwiatów o bardzo długich łodygach, co właśnie nadaje im wygląd berła.

berło

Bukiet z biżuterii

Bardzo efektowny, przykuwający uwagę. Nie można przejść obok niego obojętnie. W Polsce nie jest jeszcze tak popularny. To rozwiązanie dla odważnych Panien Młodych.

biżu

Ogólne wskazówki

Zapewne zastanawiacie się jak wybrać bukiet, który będzie pasował do Waszej sukni. Ogólna zasada mówi o tym żeby przede wszystkim bukiet był, choć o jeden ton koloru ciemniejszy od sukni ślubnej. Musi się on choć trochę odróżniać. Warto wiedzieć o tym, że do białej sukni pasują zazwyczaj wszystkie kolory. Jeżeli do białej sukni chcecie koniecznie białe kwiaty to pozwólcie kwiaciarkom dodać wstawki o pastelowych kolorach. Do sukni w kolorze kremowej dobierzcie bukiet w kolorze czerwonym, różowym lub pastelowo żółtym.

Kolejną wskazówką jest to, aby bukiet dobrać do pory roku, w której bierzecie ślub. Pamiętajcie o tym, że Wasze ulubione kwiaty mogą nie rosnąć akurat w tym okresie. Nie przeżyjcie rozczarowania, kiedy na przykład w lipcu nie dostaniesz tulipanów czy konwalii.

Warto pamiętać też o tym, aby kwiat w butonierce Pana Młodego był pojedynczym kwiatem, który dominuje w Waszej wiązance ślubnej. Dekoracja samochodu również powinna być nawiązaniem do bukietu ślubnego, a także powinna być utrzymana w tym samym stylu i kolorystyce.

Koniecznie przed wyborem bukietu upewnijcie się, że nie macie alergii na wybrane kwiaty. Taka alergia potrafi być naprawdę bardzo uciążliwa.

Ponadto zamiast bukietu ślubnego możecie się zdecydować na takie niekonwencjonalne rozwiązania jak:

- bransoletka z kwiatów - koszyczek z kwiatami (szczególnie polecany romantyczkom) - mufka ozdobiona kwiatami - jeden kwiat, zamiast całego bukietu (to rozwiązanie dla Panien Młodych, które stawiają na prostotę, minimalizm i elegancję; szczególnie polecana jest długa róża lub słonecznik)

Nie możecie zapomnieć o tym, że bukiet ślubny powinien być idealnym dopełnieniem całości!

Ocena: 5 (100%), głosów: 1