Wesele w górach

Wesele w górach

Tym razem zajmiemy się dość nietypowym tematem, bo weselem w górach. Coraz częściej Pary Młode decydują się na prawdziwe góralskie wesele – z przytupem i szaleństwem, jakiego można zaznać tylko w górskim zakątku Polski.

Jak zwykle organizację takiego wesela należy rozpocząć od znalezienia tej jednej – jedynej sali weselnej. W klimat idealnie wpasuje się karczma lub urokliwie położony hotel. Plusem hotelu będzie z pewnością to, że na miejscu będą też pokoje dla gości. Zwykle hotele, które organizują hotele oferują pokoje w dość przystępnych cenach – można powiedzieć, że w pakiecie. Wszystko oczywiście zależy od tego, ile gości będzie korzystało z noclegu.

Wesele w górach ma swój niepowtarzalny klimat. Tworzą go przede wszystkim dekoracje, oraz przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki. Wesele możemy zorganizować w Tatrach, Górach Świętokrzyskich, Karpatach lub Sudetach – wybór mamy ogromny, a każde z nich charakteryzują się swoim niepowtarzalnym urokiem i wyjątkowością.

Zdecydowanie w naszym kraju najpopularniejsze są wesela góralskie. Pierwsze co przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o takim weselu to przede wszystkim ogromna liczba gości i huczna zabawa do samego rana. Nierzadko zdarza się, że trwa ona nawet kilka dni! Takie wesele nie może odbyć się bez oczywiście góralskiej orkiestry, znającej liczne przyśpiewki. Z kolei na stołach nie może zabraknąć śliwowicy, kwaśnicy czy oscypków.

Musimy jednak coś sprostować. Wiele par marzy o zorganizowaniu wesela w górach, jednak często rezygnują ze swoich marzeń. Głównym winowajcą jest tutaj strach o to, czy podoła się organizacji takiego wesela. Musimy jednak uspokoić, bo formalności jest niewiele więcej niż przy organizacji wesela i ślubu na miejscu, a większość rzeczy w XXI wieku da się załatwić przez Internet.

Tatry i okolice pełne są obiektów weselnych, dostosowanych do każdego budżetu i charakteru przyjęcia. Możliwości są naprawdę nieograniczone – można wziąć ślub w małym, drewnianym kościółku i potem najbliższe grono rodziny i przyjaciół zaprosić na obiad. Fantastyczną opcją jest także ślub i wesele w plenerze – można wziąć ślub na łące lub w pięknym ogrodzie, a wesele zorganizować w namiocie. Oczywiście jeśli ktoś marzy o tym, by mieć tradycyjne wesele w górach, również się nie zawiodą.

Panuje przekonanie, że wesele w górach najlepiej zorganizować w zimie. Oczywiście, jest to idealna pora na zorganizowanie tego typu wesela, ale warto pamiętać o tym, że wówczas ma ono swój niepowtarzalny klimat, jeśli w wybranym przez nas terminie spadnie śnieg – a jak wiadomo ze śniegiem w zimie jest naprawdę różnie. Para Młoda nie powinna się więc ograniczać tylko do zimy, bo jak wiadomo – góry są przepiękne o każdej porze roku!

Naszym zdaniem – bez względu na pogodę odległość do przejechania, czy jakikolwiek inny powód, warto zdecydować się na wesele w górach. Góry mają to do siebie, że widoki oczarują każdego. Z pewnością nie będziecie żałowali tego wyboru. Z pewnością wasze wymarzone wesele będzie udane, a zabawa będzie trwała do białego rana. Poznaj naszą ofertę i Zarezerwuj swój termin już teraz!Ocena: 5 (100%), głosów: 4

Galeria zdjęć: