Co zamiast kwiatów na ślub – 10 pomysłów

Co zamiast kwiatów na ślub – 10 pomysłów

Coraz częściej na zaproszeniach ślubnych pojawia się dopisek z prośbą o to, by zamiast kwiatów podarować Młodej Parze coś innego. Kwiaty, owszem, są piękne, jednak przy ich sporej ilości pojawia się problem na przykład z ich przetransportowaniem. Dlatego też coraz więcej Młodych Par od tego odchodzi. O co więc można poprosić zamiast tego? Już podpowiadamy.

1. Najpopularniejszym zamiennikiem kwiatów jest wino lub inne elegancki alkohol. To super sprawa, ponieważ alkohol nigdy się nie przeterminuje i zawsze się przyda. Pary Młode najczęściej proszą o wino, które spokojnie może leżakować i czekać na swoją kolej.

2. Kolejnym pomysłem, który jest dość popularny, jest obdarowanie młodych kuponami lotto lub zdrapkami. A nuż może szczęście się do was uśmiechnie? Goście najczęściej kupują po kilka sztuk kuponów lub zdrapek, a przy ich sprawdzaniu czeka Was z pewnością dużo zabawy z domieszką adrenaliny.

3. Książki. To bardzo wartościowa i przydatna rzecz. Szczególnie miło jest, kiedy goście kupują nowożeńcom swoje ulubione tytuły lub te, które uznali za wartościowe i godne uwagi. Poproście także o napisanie dedykacji na pierwszej stronie – takie drobne gesty, przywołują potem miłe wspomnienia.

4. Płyty CD lub filmy. To podobnie, jak w przypadku książek wartościowy podarunek, który z pewnością będzie umilać Młodej Parze niejeden wieczór i poszerzy ich domową filmotekę o kolejne tytuły.

5. Słodycze – idealny prezent dla Nowożeńców, którzy mają słabość do słodkości. Taki zamiennik kwiatów jest niezawodny, ponieważ mają one długi termin przydatności i dodatkowo sprawdzą się na przykład w przypadku, kiedy odwiedzają nas niezapowiedziani goście.

6. Młoda Para może także okazać swoje wielkie serce i poprosić o coś, co zostanie przekazane na przykład domom dziecka lub szpitalnym oddziałom dziecięcym. Warto jednak zadzwonić wcześniej i dowiedzieć się czego potrzeba. Zazwyczaj Młodzi proszą więc gości o maskotki, artykuły szkolne, mleka modyfikowane, które nie należą do najtańszych i których deficyt ma na przykład dom dziecka lub zabawki. Coraz częściej prosi się także o to, by pieniądze za kwiaty przelać na konto na przykład jakiejś fundacji. Idąc w kierunku pomocy innym, warto też pomyśleć nad tym, by wspomóc lokalne schronisko dla zwierząt. Wtedy można poprosić gości o karmy lub akcesoria dla zwierząt. Schroniska zawsze przyjmą każdą ilość takiej pomocy.

7. Karty podarunkowe to również bardzo dobry pomysł. Szczególnie dla Par, które właśnie się urządzają w swoich czterech kątach. Z pewnością jest to bardziej przydatny prezent niż wiązanka kwiatów. Na taką kartę może złożyć się nawet kilka lub kilkanaście osób/par.

8. Bilety, vouchery, kupony. Podobnie jak wyżej – fajnie, jeśli złoży się na to kolka osób. Na przykład, jeśli Młodzi są kinomanami, to można zakupić im vouchery do kina. W grę wchodzą także bilety do teatru czy na koncert. Opcji jest wiele.

9. Zestaw kaw lub herbat. Do wyboru do koloru. Z tym można poszaleć, ponieważ obecnie na rynku dostaniemy kawy i herbaty z najbardziej egzotycznych miejsc na świecie. Co więcej, taki dodatek do prezentu jest szalenie oryginalny i z pewnością zostanie wykorzystany.

10. Ostatnią propozycją są albumy na zdjęcia. Te z pewnością się przydadzą, szczególnie tym osobom, które uwielbiają oglądać zdjęcia na papierze, a nie na ekranie komputera. Warto zadbać o to, by mieć takowe, ponieważ należy pamiętać o tym, że technologia jednak czasem zawodzi…

Ocena: 5 (100%), głosów: 1