Dlaczego zespół muzyczny nie sprawdzi się na każdym weselu?

Dlaczego zespół muzyczny nie sprawdzi się na każdym weselu?

Zdarzają się pary młode, które od razu są zdecydowane i wiedzą, że na ich weselu ma pojawić się orkiestra. Są też takie, które są przekonane, że DJ na wesele to coś dla nich. W tym tekście wyjaśnimy, dlaczego pierwsza opcja nie sprawdzi się na każdym weselu.

Współcześnie zespół weselny nie dla każdego oznacza to samo. W szerokim wachlarzu możliwości oprawy muzycznej na wesele znajdziemy typowe orkiestry z jedną lub dwiema osobami śpiewającymi, pojawią się również tria czy kwartety wyłącznie instrumentalne, ale także regionalne kapele, bez których niektórzy nie są w stanie wyobrazić sobie zabawy tanecznej. Niewątpliwie dobra muzyka grana na żywo nadaje wyjątkowy klimat takiej imprezie, jednak ma pewne ograniczenia.

Repertuar

Orkiestra na pewno zagra bez problemu najbardziej znane szlagiery weselne. Co jednak w przypadku, kiedy nasz gust bardzo odbiega od typowych melodii, które głównie kojarzone są z weselnym parkietem? Zatrudniając zespół, musimy się liczyć z zamkniętym zbiorem dostępnych piosenek, które nierzadko figurują na playlistach zatytułowanych “weselna muza”.

Styl

Muzyka grana na żywo nie zawsze będzie wiernym odzwierciedleniem utworu oryginalnego. Można trafić na orkiestrę weselną, która niemal każdą melodię będzie grała w tym samym stylu. Jeśli nam to odpowiada, to nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli jednak liczymy na różnorodność oprawy muzycznej wesela - może być to kłopotliwe.

Cena

Dla niektórych par młodych to może być kwestia kluczowa. Współpraca z zespołem jest dużo droższa (czasami nawet trzykrotnie) od współpracy z dobrym didżejem weselnym. Wiąże się to przede wszystkim z liczbą osób zaangażowanych w zespole oraz tym, że muzycy grający na żywo bardziej fizycznie eksploatują swoją energię. Stąd też potrzebują dłuższych przerw w trakcie trwania zabawy weselnej. 

Miejsce

Większa liczba osób w zespole to również potrzeba większej przestrzeni. Jest to kwestia, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jeśli dysponujemy małą salą weselną. Pomieszczenia o dużej powierzchni (i wysokim suficie) mogą z kolei wpłynąć na pogorszenie akustyki i efekt końcowy muzyki granej na żywo może nie być zadowalający. 

Muzyka na weselu to ważny aspekt, który może sprawić, że zarówno Państwo Młodzi, jak również ich goście będą tę noc wspominać z uśmiechem lub brakiem satysfakcji. Z tego względu wybór na linii DJ czy zespół muzyczny na wesele może okazać się jednym z bardziej istotnych w trakcie przygotowań przedślubnych. Biorąc pod uwagę wymienione ograniczenia, z jakimi zmagamy się współpracując z zespołem muzycznym, warto skierować uwagę na DJ-a. Najlepszych DJ-ów na wesele w okolicy Małopolski i nie tylko znajdziecie w Matt Remay Group, o czym warto się przekonać, zapoznając się z naszą ofertą.

Ocena: 4 (100%), głosów: 3