Julia Julia

Pianino / Fortepian

Julia – młoda ale już bardzo doświadczona pianistka, urodzona w pięknym mieście Kijów (Ukraina). Na fortepianie gra od 6 lat – i w każdym następnym roku miłość do muzyki wzrastała i wzrastała. Po ukończeniu szkoły muzycznej, Julia zaczęła studia w Akademii Muzycznej w Kijowie. W tym czasie oprócz muzyki klasycznej, zaczyna wdrażać tematy jazz’u i muzyki rozrywkowej. Gdy po raz pierwszy usłyszała nagrania znanego pianisty Keita Jarretta – zrozumiała, że jazz pozostanie jej na całe życie.
Grała w różnych zespołach w Ukrainie (w takich klimatach jak indie-rock, blues i nawet etno-jazz!). Z tymi zespołami brała udział w takich festiwalach jak: „Trypilske Kolo” ( Rżyszcziw, Ukraina – 2013 i 2014), „Art-piknik Sławy Frołowoji (Kijów, Ukraina – 2013 i 2014), „Flugery Lwowa” (Lwów, Ukraina – 2014), „Rizdwiany Tramwaj ” (Harków, Ukraina – 2013) , „Tydzień Kultury Bezkidzkiej” (Polska – 2014). Julia bardzo dużo grała w fortepianowych duetach i trio. Jedne z ulubionych zajęć, to produkcja własnych aranżacji do znanych utworów między innymi do muzyki filmowej, jazzowych standardów, praca w formacjach z wokalistami oraz innymi muzykami.
W październiku 2014 roku Julia, zmieniła swoje życie prywatne jak i muzyczne – z Kijowa przyjechała do Krakowa, gdzie teraz studiuje w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zaczyna się nowa droga w muzycznym życiu Julii, chce jeszcze dużo więcej pokazać światu.
Repertuar: utwory znanych kompozytorów klasycznych, aranżacje jazzowych standardów, znanych utworów muzyki rozrywkowej, filmowej, latynoskiej (tango i bossa-nowy) – to wszystko może zagrać jako solistka lub w duecie ze skrzypkami czy saksofonem.

Julia

Zobacz także:

Max
Maksymilian
Dj / Trębacz / Dudziarz
Marta
Skrzypaczka
JanoSax
Janusz
Saksofonista / Klarnecista