Czy zapraszać dzieci na wesele?

Czy zapraszać dzieci na wesele?

Przy organizacji wesela Młoda Para ma bardzo dużo rzeczy do przemyślenia. Jedną z takich rzeczy jest kwestia zapraszania dzieci na ślub i wesele. Postaramy się Wam się udzielić w tym temacie kilku praktycznych rad.

Często dzieci są nieodłącznym elementem ślubu i zabawy weselnej. Te malutkie czasami marudzą w kościele, te większe są zazwyczaj pierwsze do zabawy tanecznej. Jedno jest pewne: każde dziecko wywołuje uśmiech i radość na twarzy gościa. Co zatem zrobić, kiedy przyjdzie nam stanąć przed wyborem: czy zapraszać dzieci na uroczystość?

Argumenty „ZA”

Jak już zostało wspomniane wcześniej dzieci zawsze wywołają radość i uśmiech na twarzach naszych gości. To dlatego, że dzieci są w 100 procentach naturalne. Są sobą, nie udają nikogo, często się śmieją i zazwyczaj najlepiej się bawią. Najczęściej są też niesforne i nieprzewidywalne, dzięki czemu można liczyć na ich kreatywność. To właśnie dzieci wprowadzają bardzo rodzinną i luźną atmosferę.

Argumenty „PRZECIW”

Lista na „nie” jest zdecydowanie krótsza od listy na „tak”. Najważniejszym argumentem jest to, że dzieci bardzo często grymaszą, ciężko im wystać w kościele, bo uroczystość kościelna po prostu je nudzi. Przechodząc do wesela, pamiętajcie o tym, że im dłużej trwa zabawa tym bardziej dzieci zaczynają być nieznośne i marudne. Daje im się we znaki zmęczenie i chcą się położyć do spania. Jak wiadomo nie mają one tyle siły co dorośli i potrzebują solidnego wypoczynku. Ponadto, kiedy dzieci robią się marudne to także ich rodzicom daje się to we znaki. Para Młoda musi dodatkowo pomyśleć o tym, żeby zmęczonym dzieciom wynająć też jakiś pokój, aby mogły się przespać, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Poza tym... 

Wydaje mi się jednak, że nie warto ograniczać wesela tylko do samych dorosłych osób. Czasami jest też tak, że brak obecności dzieci wpływa negatywnie na cały wizerunek wesela. Warto wspomnieć też o tymże rodzice mogą być zniesmaczeni, kiedy dowiedzą się, że nie zapraszacie dzieci na wesele. Jest to dla nich dodatkowy kłopot, ponieważ muszą poszukać osoby, która zajmie się maluchem przez całą noc. Może zdarzyć się też tak, że zaproszeni odmówią przyjścia na ślub, bo nie będą miały z kim zostawić dziecka.

Jeśli już zdecydowaliście o tym, żeby zaprosić rodziców z dziećmi, to warto zorganizować jakąś zabawę weselną dla najmłodszych. Dobrze by było, aby był także ogród przy sali weselnej i mały placyk zabaw. Wtedy maluchy będą w siódmym niebie.

Naszym zdaniem warto zaprosić maluchy na wesele, ponieważ jak już wspominaliśmy dodają one uroku całej uroczystości i mimo tego, że czasami marudzą są one świetnymi tancerzami, a swoimi szalonymi i kreatywnymi pomysłami rozbawią niejednego gościa.

Ocena: 5 (100%), głosów: 1