5 cech, które wyróżniają idealnego DJ-a na wesele

5 cech, które wyróżniają idealnego DJ-a na wesele

5 cech, które wyróżniają idealnego DJ-a na wesele


Dzień ślubu to dla wielu osób jeden z najważniejszych, najbardziej zapadających w pamięć momentów w życiu. Pary młode starają się, aby wszystko było najpiękniejsze i jak najlepiej dopracowane. Sala weselna, goście, stroje - są! Dalej czas na oprawę muzyczną. 

Coraz częściej rezygnuje się z angażowania zespołu grającego na żywo, gdyż cena za DJ-a na wesele jest bardziej atrakcyjna. Kwestia nurtująca przyszłych nowożeńców to pytanie: czym powinien charakteryzować się idealny DJ na wesele? Wybraliśmy 5 kluczowych cech, na które warto zwrócić uwagę.

Profesjonalizm

Bez wątpienia szukamy DJ-a, który posiada własną stronę internetową, działa w mediach społecznościowych, a na spotkaniu z nami pokazuje filmy z wielu wcześniejszych realizacji. Posiada on także wzory potrzebnych dokumentów, umów i jasno określa swoje stawki. Cena za DJ-a na wesele jest uzależniona właśnie między innymi od jego poziomu doświadczenia. Lata pracy w branży łączą się z kosztami utrzymania profesjonalnego sprzętu, zakupem muzyki czy choćby legalnym prowadzeniem firmy (podatki, księgowość także generują koszty). Profesjonalny DJ przewidzi, ile czasu potrzebuje na rozłożenie sprzętu, aby punktualnie rozpocząć zabawę, a przede wszystkim sprawdzi wcześniej miejsce wesela, jego akustykę i możliwości techniczne.

Kreatywność

To bardzo istotna cecha. DJ, który twórczo wykonuje swoją pracę, jest w stanie wymyślić ciekawe zabawy, angażujące wszystkich gości. Zajmie się z taką samą uwagą każdą grupą wiekową. DJ niejednokrotnie przyjmuje na weselu rolę wodzireja, stąd liczyć się będzie jego energiczność i pomysłowość.

Elastyczność

Lubicie rockowe kawałki lub jakiś specyficzny rodzaj muzyki? Dobry DJ to zrozumie i dostosuje playlistę do Waszych potrzeb. Będzie też wiedział, czym poderwać do tańca gości - tak, aby każdy z Waszego wesela wychodził z poczuciem "wybawienia się". Elastyczność to też umiejętność wyczucia sytuacji i odpowiednie reagowanie na to, co dzieje się na sali. Weselnicy, którzy zanadto zmęczą się na początku, nie będą mieli ochoty na żywiołowy udział w dalszych częściach zabawy.

Pasja

Jeśli traficie na pasjonata, to Wasze przyjęcie będzie strzałem w dziesiątkę! Człowiek, który pasjonuje się muzyką, będzie znał najnowsze trendy, ale też bez mrugnięcia okiem wymieni najbardziej kultowe przeboje, których nie może zabraknąć, a które zawsze sprawdzają się w wywoływaniu gości na parkiet.

Łatwość nawiązywania kontaktu

DJ, który ma zapewnić wspaniałą zabawę na Waszym weselu, powinien być komunikatywny. To osoba, która jasno precyzuje komunikaty, ale przy tym słucha Waszych. Zna nie tylko Wasze imiona, ale też Waszych bliskich. Orientuje się w relacjach i sytuacji rodzinnej, dzięki czemu może uniknąć różnorakich wpadek w trakcie wesela, jak na przykład usilne parowanie rozwiedzionych członków rodziny podczas oczepin.

Ile kosztuje DJ na wesele?

Szukasz idealnego DJ-a na wesele z Krakowa i zastanawiasz się, ile będzie to kosztowało? Kwota zależy od jego doświadczenia, ale też od liczby atrakcji, jakie sobie wymarzymy. Dodatkowy konferansjer, dekoracje świetlne, ciężki dym i inne tego rodzaju dodatki podbijają stawkę. Mówi się również o różnicach cenowych w poszczególnych regionach Polski. Zatrudnienie dobrego DJ-a na wesele w Krakowie może oscylować między 2500 a 5000 zł. Oczywiście górna granica jest kwestią umowną i tak naprawdę najpopularniejsi w branży mogą swoje stawki podnosić do woli.

Ocena: 5 (100%), głosów: 2