Jak dobrze rozsadzić swoich gości weselnych?

Jak dobrze rozsadzić swoich gości weselnych?

To jedno z trudniejszych zadań. Jak usadzić swoich gości by czuli się oni komfortowo, swobodnie i mieli, z kim porozmawiać?

goście weselni

 

Metoda tabelki

Dobrym sposobem na to jest zrobienie tabeli składającej się z trzech kolumn. W pierwszej wpisujemy imię i nazwisko, w drugiej dopisujemy stopień pokrewieństwa (na przykład: ciotka panny młodej czy kuzyn pana pana młodego). W kolejnej części tabelki dopisujemy coś, co najlepiej charakteryzuje daną osobę, Kiedy to wszystko wypiszecie będzie wiadomo będzie wam łatwiej połączyć wszystko tak, aby każdy był zadowolony ze swojego miejsca.

Goście specjalni

Wiadomo, że Nowożeńcy będą w centrum uwagi wszystkich. Ludzie, których koło siebie usadzicie rozpatrujcie jako „gości specjalnych”. Zadecydujcie, kogo posadzić obok siebie: rodziców, przyjaciół, rodzinę? Możecie też wybrać opcję, w której stolik będzie tylko dla Was. Niezależnie od tego, co wybierzecie pamiętajcie o tym, by zawsze siedzieć koło siebie!

Dzieci

Jeżeli Para Młoda ma już dzieci, to należy je posadzić przy Waszym stole, lub blisko swoich najbliższych krewnych. W przypadku nastolatków warto posadzić ich z

równolatkami.

Gospodarze

Jeśli rodzice płacą za wesele to właśnie oni są uważani za gospodarzy. W związku z tym powinniście liczyć się z ich zdaniem gdzie, kogo usadzić. W tym przypadku, jeśli ktoś siedzi przy stole z rodzicami jest uważany za gościa honorowego.

Jak podzielić rodziny?

Przykładowo, jeśli rodzice jednego z Was są rozwiedzeni i nie mają ze sobą zbyt dobrych relacji to najlepiej posadzić ich oddzielnie. Jeśli chodzi o innych gości to pewnie sami wiecie najlepiej, kto, z kim się lubi i dogaduje i tak też rozsadzajcie. Pamiętajcie, aby pary sadzać zawsze obok siebie. Jeśli ktoś jest panną/kawalerem to warto posadzić wszystkich singli przy jednym stoliku.

Oznaczenia

Przy recepcji wystawcie tablicę, na której będą napisane imiona i nazwiska gości najlepiej alfabetycznie lub według numerów stolików. Małe karteczki z nazwiskami ustawcie na stołach przy odpowiednich miejscach oraz dodajcie dobrze widoczny numer stolika. W ten sposób uniknie się chaosu. Warto wiedzieć, że stół nowożeńców powinien być zawsze oznaczony numerem 1. Najbliżej stolika nowożeńców powinni siedzieć krewni i bliscy przyjaciele pary.

Seniorzy

Zwróćcie szczególną uwagę na seniorów. Większość z nich ma spore trudności z widzeniem i słuchem, dlatego warto posadzić ich z dala od zespołu by mogli swobodnie porozmawiać.

Nie należy zapominać, że w przeciwieństwie do ceremonii gdzie każda rodzina siedzi po różnych stronach, to wesele jest zarówno dla obu rodzin oraz znajomych, gdzie wszyscy mogą się poznać.

Oto jedna z propozycji, która ułatwi wam rozplanowanie miejsc:

 

plan

 

Ocena: 5 (100%), głosów: 1