Jak wybrać wizażystkę na ślub?

Jak wybrać wizażystkę na ślub?

Jest parę rzeczy, które potrafią zepsuć nastrój każdej Panny Młodej w dniu ślubu. Między innymi to zły makijaż. Makijaż, fryzura, sukienka, dodatki… wszystko powinno stanowić spójną całość. Jak więc wybrać dobrą makijażystkę na ten dzień?

Zły makijaż może sprawić, że nie będzie się na Pannę Młodą patrzyło z przyjemnością, a co gorsze, to TY będziesz czuła się z tym fatalnie. Jeśli makijaż będzie perfekcyjny to tylko wzmocni Twoje piękno i podkreśli Twój charakter. Ważne jest również, aby makijaż trzymał się przez długie godziny, bo masz do przetańczenia całą noc!

maki

Wybierz styl

Dobra wizażystka zawsze da Ci to, co chcesz, nie będzie Ci nic narzucać. Nie oznacza to jednak, że dobra wizażystka posłuży Ci radą. Warto też wcześniej dowiedzieć się, w jakim stylu specjalizuje się wybrana przez Was makijażystka. Inne zajmują się mocnym makijażem, inne w stylu pinup girl, a jeszcze inne wolą naturalne piękno. Poszukaj sobie wcześniej gotowych pomysłów w Internecie czy czasopismach. Nie trzeba skupiać się na typowo ślubnym makijażu. Jeżeli nie masz nic konkretnego upatrzonego to poszukaj kogoś, kto będzie dążył do prostoty i podkreśli Twoje naturalne rysy. Powinnaś też powiedzieć wizażystce o tym:

 - Przez ile godzin nosisz makijaż? Im dłużej tym będziesz czuła się bardziej komfortowo na ślubie i weselu;

- Jakie cechy chcesz podkreślić? Czy jest coś, co chcesz ukryć?

- Jaki jest Twój ulubiony styl? Wybierz wizażystkę z którą będziesz się najlepiej dogadywać;

- Czy istnieje jakiś styl makijażu, którego szczerze nie znosisz? Możesz nie lubić czerwonej szminki albo mocno zaznaczonych brwi, powiedz o tym osobie, która będzie Cię malować.

Zbierz rekomendacje

Jak znaleźć idealną makijażystkę? To proste! Zapytaj swoich koleżanek, które mają makijaż ślubny już za sobą. Jeśli nie masz nikogo takiego to pora pogrzebać trochę w Internecie. Poczytaj opinie o wizażtstach, szczególnie na forach poświęconych temu. Ludzie zawsze chętnie wyrażają swoją opinię i zawsze są chętni do pomocy.

Przejrzyj portfolio

Po zawężeniu opcji do kilku makijażystek obejrzyj ich portfolio. To może dać Ci wgląd do rodzaju wykonywanych makijaży oraz daje pełne wyobrażenie jak będzie wyglądał Twój makijaż. Obejrzenie prac nie tylko ułatwi Ci ostateczny wybór, ale też może dać Ci konkretny pomysł na to, co byś chciała.

Makijaż próbny

Nie można wybrać sukni ślubnej nie przymierzając jej. Tak samo nie powinno się zatrudniać makijażystki nie robiąc makijażu próbnego, bez względu na to jak jest miło. Liczy się fakt, że jest ona w stanie dopasować się do Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb. Na makijaż próbny umów się dużo wcześniej, abyś zawsze miała czas na zmianę wizażystki.

Dodatkowo

 Nie ważne jak doskonały będzie makijaż, upewnij się, że warunki współpracy są uczciwe. Zapytaj o:

 - Stawkę. Czy będzie to opłata godzinowa, czy opłata za pełny makijaż.

- Co się stanie kiedy będziesz musiała zmienić termin lub w pełni zrezygnować z usługi. Czy opłata będzie anulowana?

- Ile czasu zajmie makijaż? Harmonogram na dzień ślubu będzie na pewno napięty, więc musi on być zorganizowany dość starannie.

- Czy musisz mieć swoje kosmetyki, czy będzie miała swoje?

 

Bez względu na to, kogo wybierzesz to dobra wizażystka oznacza, że będziesz przede wszystkim zadowolona. Aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień czy smutków. 

Ocena: 5 (100%), głosów: 1