Jak zadbać o gości weselnych z zagranicy? Kilka wskazówek

Jak zadbać o gości weselnych z zagranicy? Kilka wskazówek

Organizacja wesela jest sprawą dosyć złożoną, tym bardziej, jeśli wśród gości mają pojawić się osoby z zagranicy. Warto wówczas wcześniej pomyśleć o kilku istotnych rozwiązaniach, dzięki którym zminimalizujemy możliwość występowania sytuacji problemowych i wszyscy będą dobrze się bawić - zarówno państwo młodzi, jak i ich goście.

Kwestie organizacyjne

Pierwsza ważna rzecz to ustalenie najważniejszych kwestii organizacyjnych związanych z przyjazdem zagranicznych przyjaciół lub członków rodzin. Trzeba podjąć decyzję, kto będzie odpowiedzialny za noclegi - czy leży to w gestii nowożeńców czy może goście załatwiają sobie takie sprawy na własną rękę. 

Jeżeli ustalamy, że dojazd i nocleg w trakcie pobytu w Polsce należy do działań indywidualnych osób zaproszonych, dobrze byłoby poinformować ich wcześniej o dacie ślubu. Być może nasi goście będą podróżować z daleka i z większym wyprzedzeniem trzeba będzie zarezerwować np. bilety lotnicze. 

W momencie organizacji wesela w kiepsko skomunikowanej lokalizacji, z trudno dostępnymi miejscami noclegowymi, warto podpowiedzieć naszym gościom, gdzie należy szukać pokoi, jak dotrzeć we wskazane miejsce lub po prostu samemu zająć się organizacją tego typu spraw.

Przewodnik

Jeśli gości zagranicznych mamy jedynie garstkę, warto wybrać osobę, która będzie dla nich swego rodzaju przewodnikiem w trakcie wesela, jak i w czasie okołoweselnym. W wirze przygotowań para młoda może nie znaleźć wolnej chwili, by towarzyszyć takim gościom. 

Organizując wesele międzynarodowe, możemy zaprosić więcej obcokrajowców. W takiej sytuacji dobrze jest wydrukować specjalny folder z najważniejszymi informacjami, które mogą okazać się przydatne dla gości z zagranicy. Dzięki temu zyskają oni pewną dozę samodzielności, a jednocześnie nie będą zagubieni. Jeśli masz świadomość, że pewne aspekty kulturowe, weselne zwyczaje mogą być dla Waszych gości niezrozumiałe lub po prostu obce, warto wcześniej ich poinformować, czego mogą się spodziewać - począwszy od przynoszenia prezentów, przez uczestnictwo w oczepinach, a skończywszy na darmowym korzystaniu z alkoholu w trakcie wesela.

Wodzirej, który wszystkich zabawi

Wartością kluczową udanej zabawy na wielu weselach jest muzyka i wybór osoby, która za ten element będzie odpowiedzialna. Kiedy planujemy wesele z gośćmi zagranicznymi, DJ, z którym będziemy współpracować, musi bez problemów radzić sobie przynajmniej z angielskim. Ten język jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się nawet w momencie wymieszania różnych kultur na parkiecie.

Oprócz DJ-a dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie wodzireja (też będącego za pan brat z językami obcymi), który nie pozwoli, by na sali znalazły się osoby, które nie będą wiedziały, jak się bawić z resztą towarzystwa. 

Jeśli szukasz kogoś takiego na swoje wesele, przejdź do zakładki "Kontakt" i umów się z nami na rozmowę! 

Matt Remay Group tworzą między innymi osoby, które podczas imprez okolicznościowych, takich jak wesela, pełnią funkcję DJ i wodzireja (konferansjera), a to wszystko w otoczeniu doskonałej muzyki na żywo. Zapraszamy!

Ocena: 5 (100%), głosów: 3