Motyw przewodni ślubu - jak go wybrać?

Motyw przewodni ślubu - jak go wybrać?

Motywem wesela i ślubu może być niemal wszystko – od ulubionej książki, filmu czy gry, aż po kulturę. Jeśli uważasz, że nie masz konkretnego tematu to i tak wpasowujecie się w jakiś motyw. Nawet wybrane kolory już są jakimś tematem, który może posłużyć za motyw przewodni ślubu.

morze

 

Jak wybrać motyw przewodni?

Przy wyborze tematu ślubu bardzo ważne jest to dlaczego wybierasz właśnie to. Zwykle motywy obracają się wokół Pary Młodej: chodzi o coś co ma dla Was szczególne znaczenie. Może to być część dziedzictwa rodzinnego, najmilej wspominanych wakacji, ulubionej rozrywki (np. gra w Scrabble lub układanie puzzli). Spróbujcie przygotowywać ślub i wesele wokół tematu, który Was łączy i upewnijcie się, że jest to praktyczne.

Kwiaty i dekoracje

Wystój, dekoracje, kwiaty i wybór koloru przewodniego to najłatwiejsze, co musicie zrobić. Wspólnie wybierzcie ulubiony kolor, a następnie dopasujcie do tego całą resztę. W tym roku bardzo modne są dekoracje z papieru, koronki oraz perły. Może wybierzecie coś z tego?

Jeśli chodzi o kwiaty najłatwiej wybrać te ulubione, w odpowiednim kolorze. Są one bardzo często stosowane jako metoda zdobienia ślubu i wesela ponieważ dostarczają piękna i koloru. Dodają pięknego akcentu do uroczystości. Kiedy ślub odbywa się w zimie i trudno o świeże kwiaty zawsze można zastosować gałązki jemioły, ostrokrzewu czy szyszki.

Ślubna papeteria

Zaproszenia będą pierwszą rzeczą, jaką ujrzą goście, więc jest to bardzo dobry moment na spersonalizowanie wesela. Na zaproszeniach może się znajdować wskazówka, co do motywu ślubu i koloru przewodniego. Potem dojdą do tego wszystkiego winietki, menu i księga gości.

Tort weselny i menu

Motyw przewodni wesela może również pokazać poprzez tort. Można go pokazać poprzez dodanie odpowiedniej figurki, wstążek i innych dekoracji. Ważne jest aby całość nie była zbyt skomplikowana dla cukiernika a dla Was zbyt droga. Można też zrezygnować z tortu i użyć alternatywy w postaci na przykład babeczek.

Reszta menu również powinna odzwierciedlać temat przewodni. Można podać tradycyjne potrawy, kuchnię fusion, śródziemnomorską, wszystko zależy od tematu.

Muzyka

Muzyka na weselu musi być, ponieważ zdecydowanie dodaje uroku całej ceremonii. Wcześniej należy porozmawiać z zespołem lub DJ i jasno powiedzieć mu co chcecie aby było grane, a co nie. Pozwoli to uniknąć spięć i stresu. Warto zadbać również o utwory grane między przerwami. Wystarczy na przykład poprosić o puszczenie na przykład muzyki klasycznej. Wybór muzyki zależy od indywidualnych preferencji pary młodej oraz charakteru uroczystości. Ważne, aby wybrać utwory, które będą pasować do motywu przewodniego i nadadzą odpowiedni klimat całemu weselu. Jeśli szukasz DJ-a lub oprawy muzycznej ślubu i wesela, skontaktuj się z nami: https://mattremaygroup.pl/kontakt/

Moda ślubna

Na ten wielki dzień można złamać wszelkie zasady. Wy jako Para Młoda możecie się ubrać tematycznie do wesela i poprosić o to gości. Upewnij się jednak, że informacja o wymaganym stroju dotarła do wszystkich. Możecie pójść także w klasykę ubierając tradycyjny garnitur oraz białą suknię. Związek z motywem przewodnim można podkreślić na przykład biżuterią, kwiatami, czy przewiązaną szarfą w kolorze nawiązującym do całości.

 

star wars

Ocena: 5 (100%), głosów: 1