Ślub i wesele na wiosnę – zainspiruj się!

Ślub i wesele na wiosnę – zainspiruj się!

Wiosna to wspaniały czas, w którym wszystko po burej zimie budzi się do życia, dni są coraz dłuższe, cieplejsze i dużo bardziej słoneczne, kiedy wszystko i wszyscy dookoła wydają się do nas cieszyć i uśmiechać. Wiosna to symbol radości, nowego życia, ale co najważniejsze – miłości i zakochania. Tak wspaniała aura tylko zachęca do zorganizowania w tym czasie swojego wymarzonego ślubu i wesela.Wiosenny czas to jeden z najchętniej wybieranych przez pary młode okres do wzięcia ślubu. Wiosną przypada również Wielkanoc – a to, zgodnie z przesądami, jeden z najlepszych momentów w roku na zawieranie małżeństwa. Co jeszcze przemawia za ożenkiem w tym pięknym okresie? Między innymi to, że dużo łatwiej będzie nam znaleźć wymarzonego fotografa, DJ-a na wesele, wodzireja weselnego, sali, kamerzystę czy zespołu muzycznego.

Nie zapominajmy jednak o tym, że wiosną, choć jest piękną porą roku, to bywa również kapryśna. Raz rozpieszczać nas będzie ciepłymi i słonecznymi dniami, a następnie obdarzy nas zimnym wiatrem czy ulewnym deszczem. Ma to spore znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o ubiór państwa młodych. O ile z Panem nie ma większego problemu, tak Pani Młoda powinna zadać o jakąś cieplejszą narzutkę, sweterek czy szal. Niezbędnym elementem może okazać się również parasol, który wcale nie musi być standardowy – wystarczy poszukać odpowiedniego na przykład przez internet.

Warto również dodać, że wiosenną pannę młodą powinna charakteryzować lekkość i zwiewność – i to powinno królować w jej ubiorze. Jeśli chodzi o dodatki, powinna zdecydować się na łagodne dodatki i akcenty. Świetnie sprawdzi się delikatna koronka, hafty lub pastelowe szarfy czy kokardy. Jeśli chodzi o fryzurę, to powinna być ona dopełnieniem stroju i również charakteryzować się lekkością i świeżością. Idealnie sprawdzą się luźne upięcia czy warkocze. Zamiast welonu idealnie sprawdzą się świeże kwiaty czy gałązki we włosach, a nawet piękny wianek upleciony ze świeżych kwiatów.Wiosną charakter wesela wspaniale podkreślą kwiaty charakterystyczne dla tej pory roku. A jakie? Tu wybór jest dość spory: tulipany narcyzy, margerytki, żonkile, krokusy, narcyzy czy lilie. Fantastycznie wyglądają również bukiety czy dekoracje wykonane z bzu, czy konwalii – nie tylko przepięknie pachną, ale również zachwycają.
Jeśli państwo młodzi decydują się wziąć ślub w okresie Wielkanocy, to można liczyć na pewne obniżenie kosztów, ponieważ wtedy kościoły są przepięknie przystrojone świeżymi kwiatami. Zamiast tego za zaoszczędzone pieniądze można zadbać o wyjątkową oprawę muzyczną w kościele.

Nie tylko oprawa muzyczna ślubu w kościele, ale także oprawa muzyczna wesela na wiosnę jest ważna. Warto ustalić z orkiestrą czy dj listę utworów, które będą grane na weselu. Może warto zadbać o coś wiosennego, świeżego i żywszego? Wracając do sali weselnej i jej dekorowania. Tu powinny dominować delikatne, pastelowe kolory poprzeplatane wiosennymi kwiatami – tak by wszystko razem wyglądało spójnie i pięknie.


Na stołach królować powinny wazony ze świeżymi wiosennymi kwiatami, a w kolorach przewodnich powinny być również wstążki, kokardy czy pokrowce na krzesła. Motyw kwiatów warto rozważyć na torcie weselnym. Takie niecodzienne dekoracje z pewnością zachwycą każdego, nawet najbardziej wymagającego gościa.

O lekkości i świeżości nie należy zapominać również przy komponowaniu menu weselnego. Na stole nie może zabraknąć świeżych warzyw, owoców czy sałatek. Warto zastanowić się i odejść od tradycyjnego rosołu na rzecz aromatycznej zupy-kremu z warzyw. Można pomyśleć również nad zorganizowaniem grilla.
 I wreszcie na sam koniec – warto pamiętać również o wiosennych motywach przy innych okazjach organizowania ślubu na przykład przy wyborze zaproszeń, księgi gości, winietek i innych szczegółów, które dopełnią ten piękny dzień.

Ocena: 5 (100%), głosów: 11