Ślub i wesele w karnawale

Ślub i wesele w karnawale

Całkiem niedawno wkroczyliśmy w okres wspaniałej zabawy, balów, pochodów i maskarad – czyli w okres karnawału. To idealny czas na urządzenie wspaniałego i hucznego wesela. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji? To właśnie w okresie karnawału można poszaleć ze strojami i dekoracjami. 

Na pytanie o to, jaki powinien być ślub w karnawale, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można więc popuścić wodze swojej fantazji i nieco zaszaleć. Karnawał każdemu z nas kojarzy się z czymś innym. Szczególnie warto rozważyć tę opcję, ponieważ w okresie zimowym wiele sal jest wolnych. Zachęcają również niższe ceny. Również DJ-e weselni, zespoły, fotografowie czy kamerzyści mają w tyk okresie luźniejsze terminarze.

 Co jest najważniejsze na karnawałowym weselu? Ważne, by było głośno, radośnie, kolorowo i tanecznie. Karnawał rodem z Rio de Janeiro to przede wszystkim muzyka w rytmach samby, kolorowe i błyszczące dekoracje, pióra, mieniące się kolorami tęczami drinki – to wszystko brzmi niezwykle obiecująco, prawda? Gościom można również zaserwować pokaz gorącej samby, co z pewnością podgrzeję atmosferę zimowego wieczoru.

Wesele można zorganizować również w stylu karnawału weneckiego. To coś idealnego dla fanów bogatego baroku, w którym królowało przede wszystkim złoto, przepych i wytwornych przyjęć. Na karnawale w tym stylu nie powinno zabraknąć tajemniczych masek, które zakrywają twarze gości. Jeśli jednak uważamy, że nasi goście nie dadzą się namówić na noszenie masek, warto je wtedy dodać jako dekoracje – na ścianach czy stołach. Takie wesele wymaga również wykwintnych dań na stołach.

Jeśli dwie powyższe opcje do was nie przemówiły, to pozostała jeszcze opcja balu kostiumowego. Na taki bal, karnawał jest czasem doskonałym. Można poprosić gości, by przyszli przebrani lub w wymyślonych przez siebie strojach. Można też narzucić motyw przewodni – na przykład książęta i księżniczki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Kiedy jednak nie mamy ochoty na żadne tematyczne wesela, a mimo wszystko chcemy w jakiś sposób od karnawału nawiązać, wystarczy to podkreślić za pomocą dekoracji – masek, świecidełek, piór, brokatu i złota. W kolorystyce powinny dominować złoto lub srebro, a także intensywne barwy- czerń, bordo, fiolet, czerwień czy szmaragdowa zieleń.

Jeśli chodzi o stroje państwa młodych, to musi dominować ekstrawagancja i bogactwo. Suknia panny młodej powinna być bogata, ozdobna, wykończona biżuteryjnymi dodatkami takimi jak kryształki, cekiny lub cyrkonie. Długie satynowe rękawiczki, piękne ozdoby we włosach i okazała biżuteria to idealne uzupełnienie karnawałowego stroju. Odważniejsze panny młode mogą wybrać suknie o nietypowym fasonie, kolorze lub zdobieniu. Pan młody może tego dnia włożyć garnitur z połyskiem lub postawić na karnawałowe dodatki – kolorową muchę lub krawat zdobiony cekinami albo błyszczącą koszulę.

 

 

 

Ocena: 5 (100%), głosów: 6