Styl vintage - czyli romantycznie i z klasą!

Styl vintage - czyli romantycznie i z klasą!

Jednym z najpopularniejszych trendów ślubnych ostatnich lat jest powracanie do minionych epok i inspirowanie się tym, co było wtedy modne. Styl vintage sięga do różnych okresów, jednak najbardziej stylowe i eleganckie są inspiracje latami przedwojennymi minionego wieku. Co charakteryzuje styl vintage?

Styl vintage to przede wszystkim umiejętne łączenie starego z nowym. Kiedyś hitem były antyki. Teraz coraz więcej par decyduje się na bardziej subtelny styl, skupiając się na szczegółach takich jak na przykład zastawa lub odpowiednia paleta kolorów.

Tak naprawdę styl ten nie wymaga wielkich przygotowań, ale potrzebne jest zamiłowanie do detali, bo to właśnie one odgrywają największe role. Wszystko jednak musi być spójne i konsekwentne. Począwszy na strojach Państwa Młodych, przez auto, po dekoracje sali, kościoła i stołów.

Państwo Młodzi

Panna Młoda w stylu vintage to przede wszystkim koronkowa suknia, z dodatkami takimi jak zwiewne woalki lub welon, pióra, perły, postarzała biżuteria czy rękawiczki, które swego czasu były absolutnym hitem. Bukiet powinien być w kolorach kremowych i pastelowych.

Jeśli chodzi o Pana Młodego to przede wszystkim stylizowany garnitur, kolorowa muszka i buty w stylu retro. Całość wieńczy butonierka, która musi nawiązywać do stroju Panny Młodej.

vintage para

 

Kwiaty

Jak to zazwyczaj bywa kwiaty w dekoracji są bardzo istotne. Kompozycje z żywych roślin budują fantastyczny klimat w weselnej sali. Należy pamiętać, że muszę być one kolorystycznie dopasowane do koloru przewodniego. Do stylu vintage najlepiej pasują róże, lilie, hortensje i piwonie. Oczywiście w pastelowych barwach.

kwiaty1

kwiaty

 

Stoły

Kolorowe szkło o barwie landrynek, delikatnie postarzonych. Piętrowe patery na słodkości, kawa podawana w filiżankach rodem z babcinego kredensu, piękna, staromodna zastawa, ze złotymi elementami, kwiaty – to rzeczy, które sprawią, że na Twoim weselu zagości styl vintage.

Nie zapomnij też o jednym z najbardziej charakterystycznych materiałów w stylu vintage – koronce. Nie tylko stylizacja Panny Młodej powinna się na niej opierać. Niech koronka zagości na stołach weselnych w postaci obrusów, bieżników, serwetek czy nawet tasiemek.

stoły1

 

Tort weselny

Weselny tort w stylu vintage to przede wszystkim koronkowe lub kwiatowe dekoracje o barwie kości słoniowej lub w odcieniach pastelowych. Trzeba pamiętać o tym, że wszystko powinno do siebie pasować, być spójne.

 

tort

Muzyka 

Wesele w stylu vintage musi mieć dopasowaną muzykę. Najlepsze będą utwory w stylu retro, takie jak „Puttin’ On The Ritz” czy „Moon River”. Pamiętajcie też o doborze kawałków do tańca oraz do wyboru repertuaru na całe przyjęcie weselne. Możecie zadbać o specjalny scenariusz, który zaskoczy gości. Przenieście się w czasie za sprawą muzyki weselnej z tamtych lat i sprawcie, by Wasze przyjęcie w dawnym stylu stało się niezapomnianie.

Ocena: 5 (100%), głosów: 1