Wszystko co musisz wiedzieć o obrączkach

Wszystko co musisz wiedzieć o obrączkach

Obrączki są fizycznym, prawdziwym i namacalnym symbolem małżeństwa. Są one podawane i zakładane sobie przez Was i są trwałym przypomnieniem Waszej miłości i zaangażowania na resztę życia.

Tradycją jest, że obrączkami w dniu ślubu opiekuje się drużba. Będzie on nosił je ze sobą, do póki ksiądz odprawiający mszę nie poprosi go o ich zostawienie. Następnie kapłan przekuje pierścienie Młodej Parze, by mogli je sobie wzajemnie podczas przysięgi małżeńskiej.

obrączki

 

Wybór odpowiednich obrączek dla Was

W końcu odnaleźliście się na tym świecie, więc teraz nadszedł czas na zakup obrączek. Każda para jest wyjątkowa, więc obrączki też takie powinny być. Dzisiejszy rynek jubilerski oferuje ogromny wybór.

Obrączki dla mężczyzn różnią się przede wszystkim wielkością i szerokością i ciut grubsze. Kobiece wersje są nieco cieńsze i czasami ozdobione czy to diamentem czy cyrkonią, Zdobienia te zyskują coraz większą popularność.

Kolejną kwestią do rozważenia jest fakt, czy obrączka pasuje do pierścionka zaręczynowego. To szczegół dość istotny, szczególnie dla Pań.

Grawer

Grawerowanie obrączek w ostatnim czasie to jeden z najpopularniejszych trendów ślubnych. Warto w ferworze przygotowań o nich pamiętać, jeśli oczywiście je chcecie. Najczęściej graweruje się wewnątrz obrączki datę ślubu, imię żony/męża, albo wyrażenia „Kocham Cię”, „Na zawsze Twój/Twoja”. Grawer zależy tylko od waszej kreatywności. Pamiętajcie tylko, że przestrzeń jest ograniczona, więc sentencja powinna być krótka i zawierać to co najważniejsze. Nie musicie się chwalić grawerami wystarczy, że wiecie o nim tylko Wy dwoje.

Materiał na obrączkę

Najczęstszym surowcem na obrączki jest złoto lub platyna. Platyna ma jednak to do siebie, że jest dość droga oraz ciężka. Jeżeli chodzi o złoto to istnieje wiele jego rodzajów. Pierwszym z nich jest kolor: może być złoto żółte lub białe. Żółte złoto jest najbardziej tradycyjnym materiałem wybieranym przez przyszłych małżonków. Jednak ostatnio coraz bardziej popularne staje się złoto białe.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze obrączek jest klasyfikacja złota, czyli karaty. Wspólne są 10k, 14k, 18k i 22k. Jest duża szansa na to, że aby pierścionek zaręczynowy i obrączka do siebie pasowały to muszą być one wykonane z tego samego materiału i mieć tą samą klasyfikację.

Pamiętaj również o tym, że to Ty będziesz nosić obrączkę, więc musi być ona przede wszystkim wygodna: powinna być gładka, zaokrąglona i dopasowana.

Opcji do wyboru jest bardzo dużo, więc powinniście się porządnie nad tym zastanowić. Warto wybierać coś co jest ponadczasowe, a nie coś co jest chwilową modą, która z czasem przeminie.

Oto najpopularniejsze szerokości obrączek ślubnych:

 

rozmiary

 

Ocena: 5 (100%), głosów: 1