Wszystko co powinniście wiedzieć o butach ślubnych

Wszystko co powinniście wiedzieć o butach ślubnych

Buty ślubne są szalenie ważnym elementem zarówno dla Pani Młodej, jak i Pana Młodego. W dzisiejszych czasach wybór butów jest ogromny, praktycznie w każdym sklepie obuwniczym znajdziemy obuwie, w którym można pójść do ślubu. 

wedding shoe

 

Wybierając buty ślubne musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych elementach, bez których ani rusz! 

Komfort

Pierwszą rzeczą podczas mierzenia butów ślubnych jest przede wszystkim uczucie komfortu. Buty muszą być przede wszystkim wygodne. Co to oznacza? Buty powinny idealnie pasować, nie powinno czuć się w nich bólu oraz chodząc w nich nie powinniście obawiać się upadku. Buty warto zakupić zdecydowanie wcześniej niż tydzień przed ślubem. Należy je trochę rozciągnąć i rozchodzić, tak aby w dniu wesela były idealne.

Obcas

Przy wyborze butów należy wziąć pod uwagę wysokość obcasa/ szpilki. Buty trzeba już zakupić na przymiarkę sukni ślubnej, aby krawcowe wiedziały jaką będziecie miały wysokość. Warto pod uwagę wziąć wzrost Pana Młodego. Jeśli wysoki obcas sprawi, że będziecie wyższe od niego, może to spowodować pewien dyskomfort współmałżonka. Absolutnie nie czuj się także zobowiązana, że na swój ślub musisz koniecznie włożyć wysokie obcasy, zwłaszcza wtedy, kiedy nie czujesz się na nich dobrze. Przy wyborze butów myśl tylko o sobie, bo to właśnie Ty będziesz musiała przetańczyć w nich całą noc. Ewentualnie zawsze możecie mieć drugą parę butów, tych wygodniejszych i rozchodzonych ze sobą na przebranie.

Styl

Jeśli macie ślub w środku zimy to założenie „otwartego” buta nie jest dobrym pomysłem. Style butów zazwyczaj zależą od pory roku, w której bierzecie ślub. Późną wiosną lub latem będą królować buty typu sandałki lub takie z odkrytymi palcami. Takie buty mogą się jednak nie sprawdzić na jesień czy zimę.

Kolor

Jeśli lubisz tradycję to wybierz buty w kolorze białym lub kremowym, który idealnie zgra się z Twoją suknią ślubną. Jeśli jednak lubisz łamać konwenanse to powinnaś wybrać buty w kolorze. Jakim? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Buty mogą kolorystycznie pasować do Twoich paznokci, bukietu, dodatków, krawatu Pana Młodego. Pomysłów jest mnóstwo!

Wiadomo, że mężczyźni nie powinni mieć zbyt dużego problemu z wyborem butów ślubnych. Byleby tylko były wygodne i pasowały do garnitury drodzy Panowie!

Wybierając buty ślubne myślcie zawsze o swojej wygodzie i komforcie. Na pewno nie chcecie, aby niewygodne buty zepsuły Wam ten wyjątkowy dzień i całą zabawę!

 

buty

Ocena: 5 (100%), głosów: 1