
Organizacja ślubu w zimie ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od preferencji pary młodej. Takie uroczystości w zimie mają jedna swój niepowtarzalny klimat (oczywiście jeśli pogoda dopisze i na przykład będzie prószył śnieg). Są jednak i inne względy – na przykład finansowe.

Luty – dobry czas na ślub
Luty jest miesiącem zakochanych (14 lutego obchodzimy przecież Walentynki) i jest to naprawdę atrakcyjny okres na wzięcie ślubu i zorganizowanie wesela. Nawet pomimo tego, że ten miesiąc nie ma w swojej nazwie literki „r”. Powszechnie bowiem wiadomo, jak mówią przesądy, obecność litery „r” w nazwie miesiąca, w którym bierzemy ślub ma nam zwiastować szczęście w małżeństwie. My jednak w takie przesądy nie wierzymy, bowiem to nie przesądy są gwarantem szczęścia i miłości we wspólnym życiu.

Za organizacją ślubu w lutym przemawiają przede wszystkim luzy w terminarzach naszych usługodawców, jak i niższe ceny niż w sezonie. Zazwyczaj w okresie zimowym sale obniżają koszty wynajmu, podobnie jak i fotografowie, kamerzyści, DJ czy zespoły. Problemu z terminem nie będzie także w kościele również, jeśli chodzi o godzinę ślubu.
Wesele w lutym – plusy i minusy zimowej aury
Również pogoda, wbrew pozorom, może dodać uroku całej imprezie. Jeśli spadnie śnieg, to stworzy on niesamowity, romantyczny klimat. Pomyślcie tylko o tym, jak pięknie i magicznie będą wyglądały wasze pamiątkowe zdjęcia (szczególnie z sesji plenerowej)! Warto również wziąć pod uwagę to, że na sali nie będzie zbyt gorąco, a niskie temperatury gwarantują, że goście będą przebywać w lokalu, a nie na zewnątrz, co z pewnością będzie sprzyjać integracji.

Ubiór pary młodej na zimowy ślub jest raczej standardowy. Wyróżnia się jedynie okryciem wierzchnim – a tu można poszaleć. Panie młode mogą zaszaleć i ubrać albo biały płaszczyk, albo białe futerko. Wspaniale będą też wyglądać inne kolory – my proponujemy zieleń lub czerwień. Pan młody występuje zazwyczaj w eleganckim płaszczu pod kolor garnituru.
Wesele w lutym to również niezła frajda dla gości. Panie zazwyczaj do kościoła wybierają siew ciepłych butach, które potem zmieniają na eleganckie szpilki. Panowie występują zazwyczaj w eleganckich płaszczach. I tu zaczynają się – przynajmniej dla pary młodej, problemy. Przez okrycie w kościele nie widać dobrze sukni ślubnej. Jest to również dodatkowy koszt.

Kolejnym minusem jest również niestety dość kapryśna pogoda. W ciągu ostatnich lat pogoda nie przyzwyczaiła nas raczej do pięknej zimy. W zamian mamy chlapę i deszcz. Jeśli jednak spadnie śnieg, to spadną również temperatury, dlatego też odpadają różne atrakcje dla gości takie jak pokaz fajerwerków, czy puszczenie lampionów. Co więcej, życzenia oraz wręczenie prezentów na pewno nie odbędzie się pod kościołem, tylko już w sali weselnej.
Oczywiście termin organizacji ślubu i wesela zależy tylko i wyłącznie od Młodej Pary. Może jednak warto przemyśleć urządzenie uroczystości w tak pięknym miesiącu, jakim jest luty?
